Web sitemize hoşgeldiniz.

Zeytinyağı Cilt Bakımı

Vücudun birçok fonksiyonunu oldukça aktif hale getirmesi ile bilinen zeytinyağı materyali aynı zamanda cilt bakımı alanlarında da kullanılmaktadır. Özellikle de saç derisi cildine yaptığı önemli katkıları nedeniyle Zeytinyağı cilt bakımı kürleri son derece popüler ürünlerdir. Yapılan birçok araştırmalar sonucunda zeytinyağının cildi en çok besleyen ilk 3 maddeden bir tanesi olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle zeytinyağını yalnızca cilt için değil aynı zamanda saç ve tırnaklar için de önemli bir ürün olduğunu söylemek mümkündür. Antik Akdeniz dönemlerinden itibaren yoğun bir şekilde kullanılan zeytinyağı günümüzde de Zeytinyağı cilt bakım kürleri şeklinde tüketilir.

Zeytinyağı ile cilt bakımı: Ağırlıklı olarak zeytinyağının bulunduğu kürlerin kullanımı ile yapılır. Zeytinyağı ile cilt bakımı sayesinde cilt kendisini yeniler ve adeta baştan doğar.

Zeytinyağı cilt bakımı ne tür faydaları bulunmaktadır ?

Neredeyse 4000 yıldır kullanılan bu materyalin sağladığı yararları elbette ki bu kadar kısa bir yazıya sığdırmak mümkün değildir. Zeytinyağı cilt bakımı kürleri ve maskeleri belli başlı bazı avantajlar ve özelliklere sahiptir.

  • Cildin kuruluğunu gidererek çok da önemli bir vücuda kavuşmanızı sağlar.
  • Ciltte bulunan toksinleri atarak antioksidan bir özellik gösterir.
  • Düzenli kullanımı halinde çok daha canlı ve parlak bir cilde sahip olmanıza destek verir.

Cilt bakım ürünleri içerisinde son zamanlarda çok daha fazla tercih edilen zeytinyağı limon kürleri başta olmak üzere düzenli kullanmanız halinde, büyük faydalar sağlayabileceğiniz görülmektedir.

Zeytinyağı ürünlerinde şaşırtıcı maskeler

Zeytinyağı kullanımının son dönemlerde çok ciddi oranlarda artması ile doğru orantılı olarak zeytinyağı kullanılarak yapılan maskelerde de artış görülmüştür. Zeytin yağlı cilt maskesi ürünleri hem vücuttaki toksinleri atarak antioksidan bir etki gösterir, hem de cildin çabuk kurumasını engelleyerek deri soyulmalarına karşı büyük bir önlem olarak kullanılabilir. Ayrıca besleyici özü sayesinde cildinizin çok daha parlak ve canlı görünmesine de destek olur. 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı bal karıştırarak etkili bir kür elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ