Web sitemize hoşgeldiniz.

Zamanlarına Göre Hediyelik Eşya Seçimi

Yılın hemen her döneminde herkesin ortak olarak yaptığı bir alışveriş eylemi, Hediyelik Eşya seçimi. Senenin belli dönemlerinde artan hediyelik eşya talebi ve zamanına uygun olarak belirlenen hediye önerilerini yazdık sizler için. Her bütçeye göre hediye alternatiflerini yazımızda bulabilirsiniz. Ucuz hediyelik eşyalardan, değeri daha yüksek opsiyonlara kadar pek çok seçeneği sizler için derledik.

Yılın Belli Zamanları İçin Hediye Seçenekleri

Yılbaşı Hediyeleri Zamanı

Senenin ilk hediye telaşı yılbaşı ile başlıyor. Kırmızı rengin hediyelik eşyalar üzerinde yoğun bir etkisi görülüyor bu dönemlerde. Yılbaşı hediyesi denince akla gelen ilk seçenek elbette kar küreleri.

 • Boy boy, farklı tasarımlarda kar küresi çeşitleri yılbaşı hediyelerinin favorisi. Minicik bir küre içinde lapa lapa yağan kar adeta büyülü masal ülkelerine açılan kapılar gibi.
 • Yılbaşı hediyelerinin bir diğer vazgeçilmez hediye alternatifi ise kokulu mumlar. Farklı renk ve büyüklüklerde, farklı aroma ve kokularda mumlar çok iyi bir hediye seçeneği.
 • Yılbaşının kendine has havasında tercih edilen sıra dışı hediyelerden bir diğeri tütsü kokuları. Pek çok farklı aroma ile tütsü severler için iyi bir seçenek olan tütsüler ayrıca yılbaşı dekorasyonunu tamamlayacak parçalardan.

Sevgililer Günü Hediye Alternatifleri

Takvimler şubat ayını gösterir göstermez başlayan bir telaş sevgiliye hediyelik eşya seçimi. Romantik olduğu kadar anlamlı, kullanışlı olduğu kadar da şık alternatifler arasından seçim yapmaya çalışmak işimizi biraz zorlaştırsa da onlarca hediye seçeneği içinden biri sevgililer günü hediyesi olmaya aday!

 • Erkek arkadaşınıza alacağınız bir Zippo çakmak, şık bir sevgililer günü hediyesi olacaktır. Sevgilinizin zevkine göre seçeceğiniz çakmakları daha da özel kılmak için üzerine isminin baş harflerini yazdırabilir ya da ikinizin fotoğrafının olduğu özel bir baskı yaptırabilirsiniz.
 • Yine erkek arkadaşınıza alabileceğiniz özel hediyelerden biridir sigara tabakası. Çok ince bir zevkle işlenmiş tabakalar içinden onun zevkine uygun olan bir tanesi mutlaka sizin de çok hoşunuza gidecek.
 • Çok kıymetli bir başka hediye seçeneği de sevgililer gününün ağırlığına yakışacak kanyak matarası. Bu çok özel ve kıymetli hediye eminiz erkek arkadaşınızın da çok hoşuna gidecektir.
 • Kız arkadaşınıza göre bir sevgililer günü hediyesi arıyorsanız neşeli baskılarla renklendirilmiş kupa bardak çeşitleri aradığınız hediye olabilir. Üzerinde baş harfinin yer aldığı isme özel bir kupa ya da üzerine birlikte çekilmiş bir fotoğrafınızı bastırabileceğiniz kişiye özel bir kupa seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.
 • Sevgilinizin zevkini eminiz ki avucunuzun içi gibi biliyorsunuzdur. Böylelikle onun için ahşap hediyelik seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Hem güzel hem de dekoratif bir hediye olacaktır ve çalışma masasında ona her an sizi hatırlatacaktır.

Anneler Günü Hediye Seçimi

Mayıs ayı başlangıcı ile bir başka hediyelik eşya satın alma zamanı anneler günü. Kıymetli annelerimiz için bir öpücük yetecektir mutlaka ama ona olan sevginizi özel bir hediye ile göstermek hoş olmaz mıydı? Anneler günü hediyesi alternatifleri içinden en güzelleri sizler için listeledik.

 • Son dönemlerde sık rastlanan bir dekoratif obje olan buhurdanlıklar anneleriniz için çok ama çok şık bir hediye olacaktır. Dekorasyon meraklısı annelerin şık yaşam alanlarında estetik bir detay olacağı gibi annenizin de çok hoşuna gidecektir.
 • Dekoratif objelerden vazgeçemeyen anneler için tercih edilebilecek bir başka seçenek mum çeşitleri. Annenizin en sevdiği çiçek ya da meyve aromasında bir mum onu derinden etkileyecektir. Mumların hem göze hem burna hem de ruha hitap etme özelliklerinden anneler günü hediyesi seçimi yaparken faydalanmalısınız.
 • Dekorasyon anlamında doyurucu ve göze hitap eden şık objelerden biri diğeri gaz lambası çeşitleri. Annenizin sevdiği renkten ve tarzına uygun modelden seçim yapabilirsiniz.

Babalar Günü Hediye Seçimi

Mayıs ayı geçip de haziranı gösterdi mi takvim sevgili babalarımız için hediye seçimi zamanı da başlıyor. Hediyelik eşya erkek kategorisi oldukça net önerilerle dolu.

 • Keyifli bir babalar günü kutlaması sonrasında verebileceğiniz en iyi hediyelerden biri puro. Ailecek yenen güzel bir akşam yemeği sonunda vereceğiniz bu hediye babanızın keyfini katlayacaktır.
 • Babanızın hali hazırda bir puro koleksiyonu varsa o zaman da bu puroları keyifle ateşleyecek bir Puro Çakmağı hediye etmeyi düşünmelisiniz.
 • Keyfine son derece düşkün bir babanız varsa şık bir pipo da verilebilecek hediyeler arasında. Pipo ve pipo aksesuarları konusunda minik bir araştırma yaparak seçeceğiniz modellere karar verebilirsiniz.
 • Babanıza özel bir hediye vermek niyetindeyseniz şık bir içki matarası da düşünebilirsiniz.

Zamansız Hediyeler

Doğum günü kutlaması ve zamansız her tür kutlama için değerlendirilebilecek en güzel alternatifler ise şu şekilde:

 • Tütün çantası, verilebilecek en güzel hediyelerden. Kadın-erkek ayrımı olmaksızın herkesin hoşuna gidebilecek alternatif tütün kesesi bütçenizi de yormayacak bir seçenek.
 • Sigara aksesuarları da tercih edilebilecek bir diğer zamansız hediyelerden. Özellikle sigara sarma makinesi ile sarma sigara içen dostlarınıza hoş bir hatıra bırakmış olacaksınız.
 • Nargile ve sigara içen arkadaşlarınıza bir bong satın almak da tercihleriniz arasında olsun. Farklı tasarımdaki bonglar için minik bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ