Web sitemize hoşgeldiniz.

Yoğurdun 7 Farklı Kullanım Alanı

Yoğurt yemeklerin yanında yenen bir besin olarak bilinse de aslında pek çok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Bu nedenle yoğurdun epey faydalı bir besin olduğunu söyleyebilirim. Yazımda da sizlere yoğurdun 7 farklı kullanım alanından bahsedeceğim.

Saç Bakımı

Yoğurdun kullanım alanlarının en başında saç bakımı gelmektedir. Yoğurt özellikle kuru ve yıpranmış saçlarda sıkça maske olarak kullanılmaktadır. Eğer saçlarınız kuruysa ve çabuk yıpranıyorsa, duşa girmeden önce saçlarınıza taze yoğurt sürüp yaklaşık yarım saat beklemelisiniz. Ardından duşa girdiğinizde, saçlarınızın eskisine göre daha parlak ve canlı olduğunu fark edebilirsiniz. Özellikle içerisindeki B 12 ler sayesinde saçların eski gücüne kavuşmasını sağlamaktadır. Saç bakımında yoğurt kullanırken faydasını görebilmek için haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Sivilce ve Lekeler

Yoğurt ciltteki sivilce ve lekeler üzerinde de başarılı bir etkiye sahiptir. Sivilce sorunu için yoğurt kullanırken, maske olarak hazırlamak için içerisine birkaç damla limon da ekleyebilirsiniz. Böylelikle çok başarılı sonuçlar elde edebileceğinizi söyleyebilirim. Bu maskenin etki etmesi için haftada 1-2 kere kullanıp, daha sonra cildinizi güzelce temizleyebilirsiniz.

Topuk ve Ayak Yumuşatma

Bazılarımızın özellikle topuk kısımları çok sert olmaktadır. Bu genellikle gün içerisinde çok fazla ayakta kalmaktan kaynaklanan bir sorundur. Eğer yumuşacık ayaklara sahip olmak istiyorsanız size direkt olarak yoğurt önerebilirim. Hatta yoğurdun içerisine biraz da öğütülmüş ceviz eklerseniz, çok kısa sürede ayaklarınızın yumuşacık olduğunu görebilirsiniz.

Temizlik

Pirinç kapı kolları bazen çok kirlenip kötü bir görüntüye sahip olabilmektedir. Böyle durumlarda biraz yoğurt döküp dikkatlice ovalarsanız, kapı kollarınızın eskisi gibi parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Parlak Köpek Tüyleri

Köpeklerinizin tüylerinin parlak görünmesini istiyorsanız, biraz yoğurt sürebilirsiniz. Yoğurt sürüp 5 dakika bekledikten sonra köpeğinizi yıkarsanız, eskisinden çok daha parlak tüylere sahip olduğunu görebilirsiniz.

Güneş Yanığı

Yoğurdun en sık kullanıldığı durumlardan bir tanesi de güneş yanıklarıdır. Yaz aylarında özellikle de beyaz tenli kişilerde görülen güneş yanığına yoğurtla çözüm bulabilirsiniz. Bunun için yanık olan bölgelere yoğurt sürerseniz, hem yanığın acısını alacaktır hem de en kısa sürede iyileşmesini sağlayacaktır.

Diş Beyazlatma

Yoğurdun 7 farklı kullanım alanından sonuncusu ise diş beyazlatmaktır. Düzenli olarak dişlerinizi yoğurt ile fırçalarsanız kısa sürede beyazladığını görebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ