Web sitemize hoşgeldiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası A.Ş

Osmanlı Dönemi’ nde 19. Yüzyılın ortalarına doğru her konuda Batı uygarlıklarının gelişimi dikkate alınırdı. Özellikle, askeri, ticari ve finansal konularda Batı uygarlıklarının geliştirdiği tekniklerin her biri, Osmanlı için yol gösterici olarak nitelendirilmişti.

Finansal anlamda, ülke içerisinde yeterli gelişim seviyesi sağlanamadığından dolayı, farklı ülkelerdeki yabancı bankalar ve yine o ülkelerin bankacılık sistemleri Osmanlı Devleti içerisinde benimsenmeye başlanmıştı. Fakat bu durum mahsul yetiştiren ve dolayısı ile tarım ile uğraşan çiftçiler için, herhangi bir sorunları olduğunda başvuracakları bir kurum olmamasından dolayı epey zorlayıcı bir hal almıştı. Böylece çiftçilerin yaşam koşulları, maddi olarak tatmin edilemiyordu.

Çoğu zaman çiftçiler de tıpkı diğer insanlar gibi, ihtiyaçları doğrultusunda kredi alma gereksiniminde oluyorlardı. Ancak ülke içerisinde çiftçiler için kredi verecek herhangi bir kuruluş yoktu. Çiftçiler, böyle zamanlarda ihtiyaçlarını halk dilinde ‘’ tefeci ‘’ olarak bilinen kimselerden temin ediyorlardı. Ancak tefecilerden alınan paraların geri ödeme kısmında birçok sorunla karşılaşılabiliyordu. Bu sorunlardan en önemlisi de, tefecilerden alınan paraya getirilen çok uç noktalardaki faizlerdi. Alınan paraya eklenen faizlerle beraber, çiftçilerin borçlarını geri ödemeleri son derece zor bir hal alıyordu. Ve çoğu zaman da borçlarını ödeyemeyen çiftçiler, hasat zamanı elde ettikleri ürünlerinin birçoğunu bu kişilere vermek zorunda kalıyorlardı.

İşte çiftçilerin bu sorunlarından ötürü, Osmanlı Devleti’ ye yeni bir misyon kazandırma çabaları ile uğraşan Mithat Paşa duruma bir çare aramaya başladı. Ancak bu durum sadece devletin olanakları ile değil, milletin katkıları ile de desteklenmesi gereken bir hareket olmalıydı. Bu vesile ile 1863 yılında, çiftçilerin de desteği sayesinde ‘’ Memleketler Sandığı ‘’ adı verilen ve çiftçilerin daha fazla imkanlara sahip olduğu bir kuruluş oluşturmuştur. Kısa sürede bu kuruluş ülkenin her yerinde oluşturulmuştur. Ancak ilerleyen zamanlarda bu kuruluşun işleyişinde bir takım aksaklıklar meydana gelmiş ve böylece her birinin yönetimini tek bir merkeze bağlama kararı alınmıştır. Bu merkeze ise ‘’ Menafi Sandıkları ‘’ denilmiştir. Ancak bu durum, yönetim bakımından modernliği tam anlamı ile yansıtmadığı için, yönetimi temsil edecek ve işleyişi düzenleyecek bir kuruluş olarak 15 Ağustos 1888 yılında Ziraat Bankası resmi olarak kurulmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası A.Ş’ nin Tarihsel Gelişimi

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası A.Ş, kuruluşundan bu yana günümüze kadar her anlamda gelişimini tamamlamış ve her an yeniliklerini sürdürmeye devam etmiştir. Bu özelliği ile birlikte Türkiye’ de en çok tercih edilen banka olmasının yanı sıra, aynı zamanda Türkiye’ nin en köklü bankasıdır.

Bankanın vizyonu kendi kalitesi ve niteliklerine yakışır ve bunlarla özdeşleşen maddelerden oluşmaktadır. Vizyonları doğrultusunda, her kesime kaliteli ve yenilikçi bir hizmet veren, her anlamda kendisini sürekli olarak güncelleyen, bankacılık hususunda öncülük eden bir kurum olma yolunda emin adımlar ile yürümektedir.

T.C. Ziraat Bankası, misyon bakımında da müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, onların ihtiyaçlarına yönelik en güzel ve kolay çözümleri üretmek, zaman içerisinde değişen ve oluşan beklentileri analiz ederek bunlara yönelik çözümleri hayata geçirmek konusunda son derece başarılıdır.

T.C. Ziraat Bankası’ nın Verdiği Hizmetler

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası A.Ş, modern bankacılık seviyesinde hizmetler vermektedir. Ve verdiği bu hizmetleri, her geçen gün geliştirmektedir. Kredi hizmetleri konusunda son derece kolay ödeme planları sunar ve her türlü ihtiyaca yönelik kredi kampanyaları düzenler. Düzenlediği kampanyada düşük faizli kredi imkanını müşterilerine sağlar. Bu hizmeti daha detaylı maddeleyecek olursak;

  • Kredi çekme konusunda en ideal krediyi veren bankanın hangisi olduğu konusunda tereddüt yaşayanlar için, en uygun krediler C. Ziraat Bankası’ nda sizlerin hizmetindedir.
  • Ev kredisi konusunda en uygun şartları bulabileceğiniz seçenekler, bankada mevcuttur.
  • Aynı şekilde, araba kredisi konusunda son derece ideal fırsatlar bu bankada mevcuttur.
  • Kısacası her türlü ihtiyacınız için çekmeyi düşündüğünüz ihtiyaç kredisi seçenekleri bu bankada mevcuttur.
  • Kredi faiz oranları son derece düşük miktarlar ve rakamlar ile ifade edilir.
  • Ödeme kolaylığı sağlamak açısından kredi faizleri müşteri bütçesi baz alınarak düzenlenir.
  • Kredi işlemleri için bilgi alımı esnasında, her türlü bütçeye özel ödeme planları oluşturulur ve böylece herkese özel kredi imkanları sağlanır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ