Web sitemize hoşgeldiniz.

Tırnak Eti Soyulması Nasıl Önlenir?

Tırnak eti soyulmasının nasıl önleneceğini öğrenmeden önce bu duruma sebep olan durumları bilmek çok önemlidir.

Tırnak Eti Neden Soyulur?

Ellerimizi çok sık kullandığımız için aslında tırnak eti soyulmalarının nedenleri epey fazladır. Ama en yaygın olanlarını sizin için şöyle sıralayabilirim:

  • Parmak emmek
  • El egzaması
  • Nasırlaşma
  • Çevresel faktörler
  • Deterjan
  • Aseton
  • Güneş ışığı
  • Soğuk hava

Sizin de gördüğünüz gibi aslında her şey tırnak eti soyulmalarına neden olabilmektedir. Bu nedenle ellerimizi sürekli korumamız ve fırsat buldukça bakım yapmamız çok önemlidir. Ancak ne kadar bakım yapsak da bu durumlar ellerimize ve tırnaklarımıza zarar verebileceği için ilk işimizin bu durumlardan kaçınmak olması gerekmektedir.

Tırnak Eti Soyulmasını Nasıl Önleyebilirim?

Tırnak eti soyulması nasıl önlenir sorusu özellikle kadınların sıkça sorduğu bir sorudur. Zira tırnak etlerinin soyulması, ellerin bakımsız ve kötü görünmesine yol açmaktadır. Bu nedenle de tırnak etlerinin soyulmasını engellemek çok önemlidir. Peki, bu konuda neler yapabilirsiniz?

Öncelikle üstte saydığımız durumlardan kaçınmanız çok önemlidir. Mesela deterjan kullanırken eldiven takabilirsiniz. Böylece ellerinizi ve tırnaklarınızı korumuş olursunuz.

Tırnak etlerinin soyulmasını engellemek için maniküre giderken kendi setinizi götürmeniz de epey işe yarayacaktır. Çünkü bazen steril olmayan aletler kullanılabilmektedir. Bu aletler de ne yazık ki tırnak eti soyulmalarına neden olmaktadır.

Eğer tırnak eti soyulması problemi yaşıyorsanız, ellerinizi yıkarken yumuşak bir fırça yardımı ile bu soyulmaların yani ölü derilerin atılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca tırnak eti soyulmalarında oje ve aseton kullanımı da çok önemlidir. Tırnakların hava almasını sağlamak açısından bir süre oje kullanmamak çok faydalı olacaktır. Tabii ek olarak asetonun da tırnak eti soyulmasına yol açtığı bilinmektedir.

Tırnak Eti Soyulmasına Çözümler

Diyelim ki bu önlemleri almadınız ve tırnak etleriniz soyulmaya başladı. Bu durumda tırnak eti soyulmalarına bitkisel çözümler arayabilirsiniz. Mesela, doğal yağlar bu konuda çok faydalıdır. Lavanta yağı, zeytinyağı ve argan yağı gibi yağları aktarlardan alarak kullanabilirsiniz. Tırnak eti soyulması nasıl önlenir sorusuna son olarak bir de bol bol su içmeniz gerektiğini ekleyebilirim. Yani sağlıklı ve düzenli beslenerek bol su içmek de çok faydalıdır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ