Web sitemize hoşgeldiniz.

Tasarım Harikası Nargile Bongları

Birbirinden şık tasarımlar ve rengarenk modelleriyle bong çeşitleri, özel gün ve kutlamalarda en çok hediye edilen kaliteli ürünler arasındadır. Cam işçiliğinin en nadide ürünlerinden olan nargile aksesuarları, hem gövde kısımları hem de uç aksesuarları ile benzersiz tütün keyfi sunuyor.

Sevgililer günü, yeni yıl hediyesi, doğum günleri veya herhangi bir güne bağlı kalmaksızın nargile merakı olan dostlarınıza hediye edebilirsiniz. Tütün keyfini hoş aromalarla bezemek ve tam kıvamında duman hazırlamak için, nargileyi oluşturan tüm kısımların, nitelikli olarak seçilmesi gerekiyor.

Nargileyi Oluşturan Parçalar Nelerdir?

Grinder: Nargileyi tutuşturmak için kömür konulan ve köz haline getirilen kısma grinder deniliyor. Genellikle 2 veya 4 bölmeli olarak metal kapaklı ve hafif malzemeleri ile üretilen Grinder, yüksek ısıya ve kırılmalara karşı dayanıklı olarak birbirinden farklı renklerle dizayn ediliyor.

Pipe: Nargile keyfini içiciyle buluşturan en önemli parçadır. Borunun uç kısmına takılan pipe, ağızlık olarak da adlandırılabiliyor. Cam olarak tasarlanan ve dudak yapısına uygun şekillendirilen pipeler, rengarenk ve ayaklı olarak tasarlanıyor.

Bong: Nargileyi oluşturan en önemli kısımdır. Gövde kısmı olan bong, tütün içim keyfine göre farklı silindirlerde tasalanıyor. Tek bölmeli veya iki bölmeli olarak üretilen gövde kısım, iç tütün haznesi, silindir ve boru çıkışı gibi kısımlara göre dizayn ediliyor.

Marpuç: Nargilenin boru kısmı olan marpuç, yüksek ısıya dayanıklı ve sağlığa zararı olmayan hammaddelerden üretiliyor. Genellikle kıvrımlı veya kumaş kaplama olarak, farklı özelliklerde üretiliyor.

Nargile Kalitesini Artırmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Tütün seçmek bir marifettir. Nargile hazırlamak ise hem duman keyfini hem de fokurtu keyfini belirleyen değerlerdir.

Nargilenin içim keyfini artırmak için, iç haznelerinin özenli ve düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Kullanılan kömür, kullanılan tütün ve nargile suyunun oranı, kalitede etkendir.

Ayrıca kömürü yakmak ve közü elde etmek için zamanlama önemlidir. Nar kıvamında köz elde etmek, tömbekinin en aromatik lezzetini vermekte önemlidir. Nargile aksesuarları, tütün keyfini artıran en önemli etkenlerdir.

Bong seçimi yapılırken, silindir ve iç hazne bölümlerine dikkat edilmeli ve 1. sınıf kaliteli malzemelerden üretilen tasarımlar seçilmelidir. Aynı şekilde pipe ve grinderler, sağlıklı ve kaliteli malzemelerden üretilmelidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ