Web sitemize hoşgeldiniz.

Sırttaki Lekeleri Geçirmek için Uygulanan Tedaviler Nelerdir?

30 Eylül 2018

Sırttaki lekelerin tedavi edilmesi için öncelikli olarak ten sağlığınızda bir sorun olup olmadığını dermatologlara danışarak bir çözüm bulmalısınız. Bu konuda ilk olarak akla gelen bu lekelerin hangi sebepten ortaya çıktığıdır. Özellikle ben görünümünde olan lekelerin vücudunuzda meydana gelmesi ve renk değiştirmesi durumunda konunun uzmanları ile iletişime geçmeniz çok daha mantıklı olacaktır.

Sırttaki sivilce lekeleri için krem önerileri konusunda ciddi bir durum söz konusu değilse ve sırtınızda bulunanlar sadece sivilce lekeleriyse muhakkak Medacassol kremine ve Sudokreme bir göz atmalısınız. Bu şekilde sırtınızda bulunan lekelerin zaman içerisinde azaldığına da şahit olabilirsiniz.

Lekelerin Sebepleri Nelerdir?

Sırttaki lekeler nasıl geçer sorusu da sıklıkla dile getirilmektedir. Bu konuda öncelikli olarak sırtınızda sivilcelerin neden çıktığını bularak temelden bir çözüm yaratabilirsiniz.

  • Fazla yağlı beslenmek ve beslenme düzeninizde şekerin yoğunlukla kullanılması bu gibi sorunlar ile baş başa kalmanıza sebep olabilmektedir.
  • Karaciğer yağınızda bozukluklar varsa sırtınızda bulunan sivilceler bu rahatsızlığın habercisi de olabilir.
  • Yağlı bir cildiniz varsa yüzünüzde olduğu gibi kalçanızda ve sırtınızda da sivilcelenmeler başlayabilir. Bu nedenle oldukça dikkatli olmalısınız.

Sırttaki sivilce lekeleri için ilaç kullanımı bu durumda sadece doktor kontrolünde olmalıdır. Kulaktan dolma bilgiler ile ilaç kullanmak içerisinde bulunduğunuz durumu çok daha zor bir hale getirebilir.

Leke Tedavisi Nasıl Yapılmalıdır?

Sırttaki lekeler nasıl geçer sorusunun son senelerdeki en net cevabı lazer tedavisidir.  Lazer tedavisi aracılığı ile cildinizde meydana gelen lekelerden sorunsuz bir biçimde kurtulabilirsiniz. Lazer tedavisi olmanız için sırtınızda herhangi bir açık yaranın da bulunmaması gerekmektedir. Açık yaralara lazer temas ettiği anda büyük yanmalar ve iltihaplanmalar meydana gelebilmektedir.

Yaş Grubu: Lazer tedavisinden faydalanabilmek için kişilerin mutlaka 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Hatta uzmanlar 25 yaşından büyük olan kişilere uygulanmasının çok daha mantıklı olacağını belirtmektedir.Sırttaki sivilce lekeleri lazer tedavisi ile geçmektedir fakat hamilelerin ve gebelerin bu tedavi türünden faydalanması söz konusu değildir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ