Web sitemize hoşgeldiniz.

Sıkarlan Puro Delici Alınır mı?

Puro birçok aksesuarı olan özel bir sigara çeşididir. Yaprak tütünü ile sarılmış ya da yaprak tütün parçaları ile doldurulmuştur. Aynı zamanda yine yaprak tütüne sarılmıştır. Bu yüzden tadı ve kokusu oldukça yoğundur. Bu yoğunluğu sevmeyen olduğu gibi birçok da seven vardır. Hatta bu yoğun tadı sevenler daha da yoğun hale getirmek de isterler. Daha yoğun tadı olan hale getirmek için ise puro delici kullanılır. Puro deliciler puro tiryakileri için üretilmiş özel aksesuarlardandır. Oval ve metalden yapılmış keskin bir ağzı vardır. Bu ağız puroyu delmek amacıyla kullanılır. Puroyu delmek için ise puronun kapağına puro delici yerleştirilir. Kapağı puro delici ile delme işlemi daha ağır ya da daha hafif bir puro içimi sağlamak amacıyla yapılır. Daha ağır bir puro içimi için puro delicinin daha geniş ağızlı olanlarını almak gerekiyor. Çünkü puroyu ne kadar geniş delerseniz o kadar ağır bir içim elde edersiniz.

PURO DELİCİLER HANGİ ÖZELLİKLERE SAHİP OLMALI?

Puro deliciler tiryakileri için üretilmiş özel aksesuarlardandır. Bu özel puro aksesuarı puroyu delmek için üretilmiştir. Puronun delinme sebebi ise daha ağır ya da daha hafif bir içim sağlama amacıdır. Daha ağır bir içim için daha geniş ağızlı, daha hafif bir içim için ise daha dar ağızlı bir puro delici kullanılır. Ancak puro delicilerin puroyu delebilmesi için oldukça keskin olmaları gerekmektedir. Oval ağız kısımları metalden yapılmıştır ve bu metal ince keskin bir yapıya sahiptir. Keskin oluşu sayesinde tek parça halinde bir kerede puro deler. Puroyu bir kerede delecek kadar keskin olması gerekmektedir. Çünkü puroyu ikinci ya da üçüncü delme denemesinde bulunulursa,  tütünlerinin delici ile beraber parça parça çıkabilme ihtimali göz önüne alınmalıdır.

EN İYİ PURO DELİCİLER HANGİLERİDİR?

En iyi puro delici metali en kaliteli ve en keskin olanıdır. Bunu da anlamak için puro delicinin markasına ve yapıldığı yere bakmak oldukça önemlidir. Özellikle Alman yapımı metallerin kullanıldığı puro deliciler daha uzun ömürlü ve keskin olacaklardır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ