Web sitemize hoşgeldiniz.

Puronuz İçin Puro Kesesi Almayı İhmal Etmeyin

14 Aralık 2017

Puro tüketimi son yıllarda ülkemizde artmıştır. Bunun nedeni zengin sınıfın artması değil sadece her markadan ve her fiyat aralığına sahip puronun bir alıcı bulmasıdır. Ülkemizde tütün sever çok insan olduğu için puronun da meraklıları oldukça fazladır. Bu nedenle tobacco shoplarda satışları daha da artmıştır. Sigaranın daha kalını ve daha uzunu olduğunu söyleyebileceğimiz purolar aynı zamanda daha uzun süreli bir içim sağlar ve türleri de tütün kalitesine göre değişir. Küba’dan üretilen puroları içmek için bazı ekstra aksesuarlara da ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz.

Puro Nasıl Üretilir?

Puro üretimi için öncelikle özenli bir şekilde tütün yaprakları seçilir. Ardından bunlar yıkanır ve üzerindeki tüm mikroorganizmalar ve bakteriler ölür. Sonrasında kurutulan bu puroların en önemli aşamasının  kurutma olduğunu da söylemek gerekir. Çünkü kurutma ne kadar uzun sürerse puro da o kadar kaliteli olacak ve değeri de artacaktır. Kimi purolar 2 sene boyunca kurutmada bırakılabilir. Sonrasında da tütünlerin büüyk yapraklı ve küçük yapraklı olanları ayrılır. Küçük yapraklı olanlar tütünün iç kısımında büyükler ise tütünün dış kısımında kullanılır.

Puro Kesesi Ne Kadar Önemlidir?

Puro kesesi ya da bir diğer adıyla kılıfı puro aksesuarları içerisinde en çok alınan üründür. Çünkü puroyu güzel muhafaza etmek ve bunu korumak son derece önemlidir. Zaten bunu koruma amacıyla tasarlandığını söyleyebileceğimiz purolar çabuk bozulabilme özelliğine de sahiptir. Ayrıca puronun tadını almak için kurumaması da önemlidir. Bu nedenle bahsettiğimiz kılıflar puroyu kurutmadan nemlendirir. Bu nedenle mutlaka puro alırsanız, kılıfını da almayı ihmal etmemelisiniz.

Puro Türleri Nelerdir?

Puro türlerinden bahsederken bunları şekline göre ayırabiliriz. Düz kenarlı ve değişik kenarlı olarak ayıracak olursak karşımıza farklı özelliklere sahip bir çok puro çıkar. Churcill, cigarillo, robusto, panalesta ve benzeri ürünler bunlardan biridir. Ayrıca diames, piramit, torpido da puro türleri arasındadır. Genelde firmalarda ürettikleri purolara kendi isimlerini verir ve bu nedenle piyasada çok fazla puro markası olmuştur. Siz de kendi zevkinize göre puro tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ