Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Türlerinin Tatlarını Kaçırmayın

Sigara içenlerin zaten seveceğini düşündüğümüz puro türleri daha önce sigara içmeyenlerin bile imajından dolayı ilgisini çekmektedir. Küba içerisinde çıkan purolar bir çeşit sigara olarak adlandırılsa da yakımı ve tütün tadı çok farklı olduğu için sigarayla çok karıştırmamanız gerekir. Ayrıca sigaradan daha uzun ve daha kalındır. Bunun haricinde yakımları da farklıdır. Daha uzun süre puro içebilirsiniz. Genelde zenginler sınıfının bir metası olarak görülsede fiyat araştırması yaptığınız zaman kendi bütçenize göre de puro bulabileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. İnternetten satış yapan tobacco shop mağazaları bunun için uygun olacaktır.

Puro Türleri Nelerdir?

Puro türleri şekilsel olarak farklı olabileceği gibi içerdiği tütün ve içim süresi anlamında da farklı olmaktadır. Örneklerle anlatacak olursak en uzun süreli içime sahip olan tür cigarillo olur. Bunun haricinde robusta daha kısa süreli içime sahip olan bir puro türüdür. Petit corona dediğimiz puro da en kısa boydur. Panaleta eskiden çokfazla rağbet gören puro türleri arasındadır.

Ayrıca her firma ürettiği puroya da kendi isimini verebileceğinden piyasada çok fazla puro türü olduğunu söyleyebilirsiniz.Tercih yapmak zor olduğu için ancak deneme yanılma yoluyla en sevdiğiniz puronun hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.

Puro Kılıfı Kullanmanın  Yararları Nelerdir?

Puro aksesuarları içerisinde en önemli yere sahip olanlardan biri olan kılıflar puronun özenli muhafaza edilebilmesini sağlamaktadır. Puro kesesi olarak da geçen bu kılıflar aynı zamanda puroyu nemlendireceği için de çok yararlıdır. Üstelik ömrü uzun olmayan purolar için kılıf kesinlikle alınmalıdır. Çünkü puroların her zaman bozulma ihitmali vardır ve buna göre hareket etmeniz gerekir.

Puro Aksesuarları ve Puro Fiyatları Nelerdir?

Puro aksesuarlarını sayacak olursak bunlardan en önemlileri, puro kesicisi,delicisi, puro küllüğü, çakmağı ve az önce söylediğimiz kılıflardır. Puro fiyatları skala anlamında geniş bir yelpazeye yayılmış durumdadır. Binlerce dolara puro bulabileceğiniz gibi bir kaç dolara da bulabilirsiniz. Puro aksesuarlarının fiyatları çok değişken değildir ancak istediğiniz tarz ve malzemeye göre değişebilir. Bunları set halinde de alabilir ve internetteki tobacco shoplara bakabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ