Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Türlerini Artık Her Yerde Bulabilirsiniz

Tütün içmeyi seviyorsanız bunu çok daha uzun süreli olarak yapabileceğiniz puro içimini siz de tercih edebilirsiniz. Purolar Küba içerisinden ülkemize kadar gelen ve sigaraya benzese de aslında sigaradan daha kalın ve uzun olduğu için daha uzun soluklu içim sağlayan son derece farklı bir kültürü yansıtan tütün içim ürünleridir. Zenginlere has bir tavrı olsa da farklı fiyat aralıklarında puro bulabilirsiniz. Tütün yapraklarından özenle seçilerek hazırlanan puroların dış kısmında büyük yapraklar iç kısmında da küçük yapraklar kullanılır.

Puro Türleri Nelerdir?

En fazla kullanılan puro türleri churcill olanlardır. Bunun dışında puro seçerken uzun içimli olup olmamasına da bakabilirsiniz. Bazı purolar düz kesim olurken bazıları da şekillerine göre ayrılmıştır. Purolar aynı zamanda tütün kaliteleri ve sarma şekillerine göre de çeşitlendirilebilir. Kimi purolar daha incedir. Eğer kalitesini nasıl anlayacağınızı merak ediyorsanız genelde tütün kurutma işleminde çok uzun süre duran puroların daha kaliteli olduğunu ve puro severler için son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. Tobacco shoplarda kendi zevkinize uygun bir puro türü bulabilirsiniz.

Puro Aksesuarları Neden Alınmalıdır?

Puro aksesuarları almak son derece önemlidir çünkü puro içmenin bir usülü vardır ve bu usüle göre hareket ederseniz puronun içerisindeki tününün tadını daha iyi alabilirsiniz.Bu aksesuarlar puro kılıfları, puro çakmakları, puro kesicileri ve benzeri ürünlerdir. Bu nedenle aksesurları takım halinde almanız da mantıklı olacaktır. Set halinde tobacco shoplarda bulabilirsiniz.Tobacco shoplar içerisinde bulamazsınız online alana bakabilir ve internet üzerinden de satın alabilirsiniz.

Puro Nasıl Yakılmalıdır?

Puro yakmanın bazı incelikleri vardır. Bu sayede puro yaktığınız zaman tütünün tadını daha net alırsınız.Sigara gibi yakmamalı yani ağızınızdayken ateşe tutmamalısınız.Puro elinizdeyken yakmamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca puronun uç kısmını kesiklerle açarsanız bu sayede puronun yaprakları yanmayacak ve keyifli bir içim deneyimi de yaşamış olacaksınız. Eğer puroyu farklı bir aletle delmeye çalışırsanız kenarlarına da zarar vermiş olacağınız için yanan yapraklardan ağızınıza acımsı bir tat gelebilecektir. Bunu önlemenin yolu da gerçek puro aksesuarları kullanmaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ