Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Türlerinden Sizin İçin En Uygunu Hangisi?

Tütün yapraklarından tek tek seçilerek hazırlandığını söyleyebileceğimiz puro, sigara sevenlerin ilgisini çeken ve bugüne kadar cesaret edemeyenlerin de bir gün mutlaka içmek istediği ürünlerden biridir. Bunun nedeni puronun bugüne dek zengin sınıfının bir içim ürünü olduğunun lanse edilmesidir. Ancak fakrlı fiyat aralıklarına sahip bulabileceğiniz için mutlaka sigara içmey seviyorsanız, sizin de puro deneyebileceğinizi söyleyebiliriz. Küba anavatanı olan bu ürün sigaraya benze de ona nazaran daha kalın ve uzundur. Bu nedenle bir tanesini içmek sigaraya göre çok daha uzun sürecektir.

Puro Türleri Nelerdir?

Puro türlerini bilmeden nasıl bir puro almak istediğinizi bilmeniz zordur. Genel olarak ikiye ayıracak olursak bunlar düz kenarlı purolar ve değişik şekilli purolar olarak adlandırılabilir. Düz kenarlı puroların başında da cigarillo gelir. Uzun süreli saklanabilmesi için tasarlanmış bir üründür. Genelde eskiden denizcilerin en çok kullandığı tür olduğunu söyleyebiliriz. Robusto denilen tür ise içimi diğerine nazaran daha kısa süren bir türdür. Churcill olarak adlandırabileceğimiz düz purolardan biri de en yaygın olarak kullanılan puro türlerinden biridir.

Eğer değişik şekilli puro istiyorsanız bunlar piramit, torpido, diames, perfecto gibi türlerdir ve her biri farklı bir kişiye hitap edebilir.

Puro Kılıfı Puroyu Korur mu?

Deriden ya da başka malzemelerden renk renk üretilen puro kılıfları, puroyu koruduğu için kullanılır. Ayrıca puronun nemlenmesini ve kurumamasını sağladığı için de kullanışlıdır. Çünkü puro çok dayanıklı olmayabilir ve bozulmaması için aldığınız zaman iyi muhafaza ediliyor olması son derece önemlidir.Puro kılıflarını tamamen zevkinize göre seçebilirsiniz.

Puro Aksesuarları ve Puro Pahalı mıdır?

Puro aksesuarları ve purolar markasına ve tütünün kalitesine göre değişir. Puro küllükleri, çakmakları, kesiciler ve benzeri bir çok aksesuarı farklı fiyatlarda tobacco shoplarda bulabilirsiniz. Ayrıca puroların fiyat anlamında çok değişken olduğunu da söylemek gerekir. Çünkü binlerce dolarlık purolar da vardır sadece bir kaç dolara alabileceğiniz purolar da vardır. İstediğiniz bir marka varsa bunu online satış mağazalarından bulmak daha kolay olacaktır diyebiliriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ