Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Türlerinden Kendiniz İçin En Uygun Olanını Seçin

Küba’ın anavatını olduğu puro türleri özellikle de sigara içmeyi sevenlerin ilgisini çekecektir.Sigaradan daha fazla bir içim uzunluğu olan purolar aynı zamanda daha kalındır ve kullanabilmeniz için bazı aksesuarları da almanız gerekir. Bu nedenle zengin sınıfa ait bir ürün olduğu söylense de aslında son zamanlarda daha yaygın hale gelmiştir ve bir çok tobacco shop içerisinde bulunabilir. Bu nedenle bütçenize göre de puro bulabilirsiniz.Özenle seçilen tütün yapraklarından büyük olanları dış kısımında kullanılırlen küçük yapraklar da iç kısımında kullanılır diyebiliriz.

Puro Kılıfı Almanın Önemi Nedir?

Puro kılıfı almanın önemli olmasının sebebi puroyu muhafaza etmenin önemli olmasıdır. Çünkü puro bozulabilen bir yapıya sahiptir ve özellikle de tütünün kalitesine bağlı olarak bazıları çok daha çabuk bir şekilde bozulabilir. Bu nedenle puro kılıfları bu süreyi olabildiğince uzatırken aynı zamanda puronun nemlenmesini de sağlar. Özellikle deriden yapılanları en rağbet görenleridir ve siz de kendinize beğendiğiniz renkte deri bir puro kılıfı alabilirsiniz.Kimi yerlerde bunun puro kesesi olarak geçtiğini unutmamalısınız.

Puro Yakılacağı Zaman Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Puro yakacağınız zaman bunun ucunu puro delicisiyle delmeniz gerekir. Eşit olarak delebilmeniz için bu deliciye ihtiyacınız vardır yoksa tütün yaprakları da yanacak ve her içinize çekişinizde ağızınıza acı bir tat gelecektir. Zaten bu nedenle puro aksesuarları almak bu kadar önemlidir.Ayrıca bu aksesuarlardan çakmaklar,puro küllükleri ve benzeri ürünleri de almanız gerekebilir ve hepsini tobacco mağazalarında bulabilirsiniz.

Puro Türleri Nelerdir?

Düz kenarlı olan ve değişik şekillere sahip olan bir çok puro türü vardır. Bazıları daha uzun soluklu içime sahipken bazıları da daha kısa sürer. En yaygın olanları genelde churcill olanlardır. Bunun dışında robusto ve panelatta da sayabileceğimiz puro türleri arasındadır. Değişik şekillere sahip olan puro türlerine bakacak olursak bunlar da torpido,piramit, diames ve benzeri şekildeki purolardır. Bunlar genelde sarma sıklığı,uzunluğu  ve tütün kalitesine göre ayrılır. Hangisini seveceğiniz sizin damak tadınıza bağlı olarak değişeceği için bunu deneyerek bulabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ