Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Küllüğü Alırken Dikkat Edilecek Konular

Puro daha öncede bahsettiğimiz gibi yaprak tütünü ile yapılır. Yaprak tütününün ya da yaprak tütünü parçalarının doldurulmasıdır. Dışta ise yaprak tütün vardır. Bu yüzden oldukça kalın, büyük ve diğer sigaralara göre daha uzun bir sigara türüdür. Türkiye’de çok da fazla puro kültürü yoktur. Ancak ona rağmen sevenler ve kullananlar için bir çok puro çeşidi ve puro aksesuarları bulunmaktadır. En çok kullanılan puro aksesuarı puro kılıflarıdır. Ancak alıcısının puro kılıfı ile yakın olduğu bir aksesuar daha vardır. Bu aksesuar ise puro küllüğü !

PURO KÜLLÜĞÜ NEDİR VE NASIL OLUR ?

Puro normal sigaradan daha büyük, daha kalın ve daha uzun olduğu için aksesuarları diğer sigaralardan ayrılır. Kılıfından küllüğüne kadar farklı aksesuarlar üretilmiştir. Puro küllüğü daha geniş ve daha uzun yataklıdır. Çünkü puro büyük olduğu için kullanılacak küllüğün puroyu tutabilmesi gerekiyor. Tutabilmesi için ise daha geniş yataklar tasarlanmış. Daha kalın olduğu için değdiği yeri daha büyük ve daha derin yakabilir. Bu yüzden puro kül tablasına her zaman paralel olmalıdır. Aynı zamanda puro içenler için puronun külü oldukça önemlidir. Eşit ve düzgün yanabilmesi için puronun külünün düşmemesi gerekir. Bu yüzden puro küllüğü bu özelliklere sahip olmalı ve içi yanmayacak dayanıklı bir madde ile kaplanmış ya da direk yapılmış olmalıdır. Genelde cam, metal gibi malzemelerden yapılmış olsa da kilden yapılan puro küllükleri de oldukça beğenilir ve satın alınır.

PURO KÜLLÜĞÜNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Normal sigara küllüklerinden daha geniş yataklı, daha büyük olan puro küllüğü yapıldığı malzemeye göre dayanıklılık değiştirir. Yani aldığınız puro küllüğü eğer metal ya da benzeri bir maddeden yapılmış ise bu en dayanıklı olanı tercih etmiş olduğunuz anlamına gelir. Puro küllüğü alırken metal ya da benzeri maddeden almaya dikkat edin. Çünkü uzun süre kullanacağınız için dayanıklı olması oldukça önemli bir nokta. İkincisi ise yatakların keskinliği. Keskin bir yatak puronuzun kesilmesine ya da delinmesine sebep olabilir. Bu yüzden puro küllüğü seçiminde dikkatli olmalısınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ