Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Kılıflarınızı Tarzınıza Göre Tercih Edin

Tütün sevenlerin en çok tercih ettiği tütün ürünlerinden biri olan puro anavatanı Küba içerisinden ülkemize kadar gelmiştir. Her ne kadar zenginlere has olmasıyla bilinse de ve böyle bir imaja sahip olsa da yine de bu algının gittikçe uzaklaştığını söyleyebiliriz. Çünkü puro içmek için artık çok büyük paralara gerek yoktur ve daha düşük miktarlara da puro bulabilirsiniz. Bunun için tütünün kalitesine bakmanız ve türüne göre seçim yapmanız önemlidir. Bazı aksesuarlarıyla birlikte kullanılan purolar daha uzun süre içmeye imkan tanıdığı için de sevilmektedir.

Puro Kılıfı Almanın Önemi Nedir?

Puro kılıfı en çok tercih edilen puro aksesuarları arasındadır. Bunun nedeni puroyu muhafaza etmenin önemli ve zor olmasıdır. Çünk puro hem güzel bir yer isteyen hem de bozulduğu için özenle muhafaza edilmesi gereken bir üründür. Ayrıca ne kadar süre dayanacağı puronun türüyle de çok ilgilidir. Genelde deri olduğunu söylediğimiz puro kılıflarını renk renk ve desen desen bulabilirsiniz. Ayrıca bu kılıflar puroyu nemlendirecek ve kurumamasını da sağlayacaktır. Böylece daha uzun süre dayanacak olan puronuzu güvenle saklayabilirsiniz.

Puro Türleri Nelerdir?

Puro türlerini sayacak olursak bunlar düz kenarlı ve farklı şekilli olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Düz kenarlı olanlar cigarillo, churcill ve panelata gibi türlerdir. En yaygın olanı Churcill olandır. Bunun dışında farklı şekillerde olanları merak ediyorsanız bunlar da culebra,torpido,diames, piramit ve benzeri purolardır.

Bahsettiğimiz her bir puronun içim uzunluğu ve saklama koşulları, tatlaro farklı olabilir. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta her bir puro için bir takım aksesuarlara ihtiyaç duyduğunuzdur. Bu nedenle puro aksesuarları da almanız son derece önemlidir.

Puro Yakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Puro yakımı için öncesinde puroyu hazırlamalı ve uçlarından kesikler atmalısınız. Sonrasında da puroyu elinize alarak ucunu ateşe vermelisiniz. Yani bunu puro ağızınızdayken yapmamalısınız. Aksi durumda tütün tadı hoşunuza gitmeyecektir. Puro içerken yakılmayacağı için bu anlamda sigaradan ayrılır. Ucunu delmek için de puro için satılan delicileri kullanmanız gerekir ve bu size kolaylık sağlayacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ