Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Kılıfı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Türkiye’de her ne kadar puro kültürü olmasa da yine de içenler için puro kılıfından puro aksesuarlarına kadar bir çok şey tasarlanmış. Öncelikle puro yaprak tütünü ya da yaprak tütün parçaları ile doldurulmuş, yaprak tütüne sarılmış bir çeşit sigaradır. Bilinen normal sigaradan daha kalın, daha büyük ve serttir. Tütünü daha kalın sarıldığı için içimi daha serttir. Herkesin kolay kolay beğenebileceği bir tütün ürünü değildir. Normal sigaralar gibi çabuk bitmez, bir puroyu birkaç kez bile içebilirsiniz. Ancak sevenler için bir çok puro kılıfı, hatta hediyelik kılıf dışında küllüğüne kadar bir çok aksesuar tasarlanmıştır.

PURO KILIFI NASIL OLUR?

Puro yaprak tütünü ile ya da yaprak tütünü parçaları ile doldurulmuş, yaprak tütüne sarılmış özel bir tütün ürünüdür. Bu yüzden diğer sigaralar gibi muhafaza edilemez. Tütünün kurumaması, yaprağın kuruyup parçalanmaması, içindeki tütünlerin dökülmemesi gibi durumlar puro içenler için oldukça önemli noktalardır. Bu yüzden puro kılıfları genelde deri yapılır. Çünkü puro kılıfı içi çok fazla hava geçirmemeli ve tütün ile yaprağı kurutmamalıdır. Genelde iki adet puro alabilecek boyutlarda tasarlanmışlardır. Zaten bir gün içinde ikiden fazla içebilmeniz çok mümkün değildir. Zaten kılııfn orijinal olup olmadığı bu şekilde anlaşılabilir. Aynı zamanda boyutlar oldukça önemlidir. Her puro özel üretilir ve hepsi standart bir boyda değildir. Bu yüzden puro kılıfları da boy boy satılır. Üretildiği bilinen puroların boylarına göre kılıflar ayarlanır. Aynı zamanda kullanılan malzemenin kalitesine göre de fiyat aralığı değişebilir.

PURO KILIFININ ORİJİNALLİĞİ

Bahsettiğimiz gibi puro kılıfları boy boy satılan özel yapım kılıflardır. Genelde internet üzerinden puro kılıfı alınabilir. Bu yüzden öncelikle puro kılıfı alacağınız web sitesinin şikayetlerine ve ne zamandan beri açık olduğu gibi unsurlarına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda daha ucuzu olsun diye bilmediğiniz sitelerden puro kılıf alışverişi yapmayın. Çünkü puro kılıfları puro tütünü için gereken nemi ya da kuruluğu sağlayabildikleri için daha pahalılardır. puro kılıfı alırken bunlara dikkat etmenizde fayda var. Aynı parayı orijinal olmayan bir ürüne vermek istemezsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Uz Dr Gorkem dedi ki:

    Sizleri siteme bekliyorum

    jamespero.tumblr.com

BİR YORUM YAZ