Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Kesici Olmadan Puro Nasıl Kesilir?

Puro bizler için biraz daha yabancı kalmaktadır. Neden diye sorarsanız ülkemin insanı tütün türevi her türlü şeyi kullanır dener aslında ama puroya pek ısınamayıp denememiş desek yeridir. Puro hep zengin, varlıklı tüccarların elinde tuttuğu bazen yakmadan gösteriş yapmakta kullandıkları bazen de içtikleri zevk verici bir tütün maddesidir. Ayrıca gayet pahalı bir maddedir. Aksesuarları da ona benzer her yerde bulamayacağınız bir maddedir. Puro bir tütün maddesi olmasına rağmen çok yaygın kullanımı yoktur. Çünkü kullanımı ve alımı yüksek maliyetlere sebep olmaktadır. Yani puroyu almakla bitmiyor ki yakıp içesiniz. O yüzden puroyu alıp puroyu doğru şekilde kesmek ve yakmak hepsi için ayrı ayrı birer aksesuar gerektirmektedir.

Puro kesicisi olmadan puro nasıl kesilir? Sorusuna cevap vermek gerekirse kesmekte usta değilseniz bu iş daha da zor olacak. Çünkü puro kesmek usta işidir. Özen ve konsantrasyon gerektirir. Çünkü yeterli özen ve dikkatle puronun ucundan kesilmesi gerekmektedir. Puronun ucunu değil de biraz daha içeriden kesersek bu kesim amatör kesim olur ve puronun dış yaprağı zarar görebilir. Dış yaprağının zarar görmesi demek puronun yakımın da sorun olur bu da tadını etkiler olumsuz olarak demektir. Puroyu kesmekle de iş bitmiyor ki. Puroyu kestikten sonra da delmek gerekiyor. Delmek içinde punch kullanılır. Puroyu kesmek delmek derken iş uzayıp gitmektedir.

Puro içerken alacağınız tat ve zevk hazırlamak için uğraşınızı unutturacaktır. Bundan dolayı eğer usta içicilerdenseniz puro kesicisi olmadan puro kesmek makas, bıçak gibi kesici her aletle kesilebilmektedir. Bunun yanında puronun dış yaprağının zarar görmemesine dikkat etmek gerekir. Bunu dikkatle kestikten sonra puroyu delmekte içebilmek için şarttır. Puro içimi zevklendirmek için her şey tam ve özenle yapılmalı ki içerken mide bulandırıcı bir tat bırakmasın ağızda. Puroyu ağzımıza alıp birkaç puflamadan sonra puronun ateşlendiğini görüp yandığını anlarız. Puro içmek bilhassa erkeklere has bir durumdur. Kadınlar bu konularda çokta iyi değildir. Hazırlanması, yakımı ve içimi konusunda erkekler daha uygundur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ