Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Kesici Fiyatları Neden Yüksek?

16 Ağustos 2017

Günümüzce tütün ve tütün ürünleri kişiler tarafından oldukça yaygın kullanılmaktadır. Sarma sigara, paket sigara, puro bunlara en yaygın örneklerdir. Kişiler gelir ve gider durumuna göre daha doğrusu bütçelerine göre tütün ürünlerini tercih etmektedir. Örneğin sarma sigara biraz daha ekonomik olarak bilinirken puro oldukça elit kesime hitap eden bir tütün ürünüdür. Puro içmek için yine oldukça yüksek fiyatlı bir aparat olan puro kesici de oldukça yaygın kullanılmaktadır. Puronun temin edilmesi gibi puro kesici aletinin temin edilmesi de fiyat olarak yüksek meblağlara mal olmaktadır. Ancak tabi ki her üründe olduğu gibi  puro kesicilerde de farklı bütçelere uygun olarak kalite farkı göz önünde bulundurularak uygun fiyatlı olanlarına da sahip olunabilir.

PURO KESİCİ NEDİR ?

Puro kesici iki ucu da kapalı olarak satın alınan puroların tek ucunun yani yakılacak olan ucunun kesilmesini yarayan alet olarak tanımlanabilir. Bir diğer ismi ise puro makası olan puro kesici aleti de yine puro gibi genel de zengin kesime hitap eden bir araçtır. İngilizcedeki anlamı hemen hemen giyotine denk gelen puro kesicinin çalışma mekanizmasını özetlemek gerekirse; ortası yuvarlak ve iki tarafı bıçaklı bir yapıdır ve genelde yanlardan bastırılarak bıçakların puroyu kesmesi mantığı ile çalışmaktadır. Puro içmeyi kendine zevk edinenlerin bildiği gibi puronun doğru yanması kişinin purodan aldığı tat ile ilişkilidir. Bu yüzden puronun düzgün kesilmesi de yanmasını etkileyeceğinden dolayı tat alınması için önemlidir.

PURO KESİCİ NEREDEN ALINIR ?
Puro kesiciler puronun temin edildiği hemen her yerden rahatça temin edilebilen araçlardır. Puro temin edilen yerler dışında ise çakmak satan ünlü markaların puro kesicilerine yine bu markaları satan her hangi bir mağazadan ulaşabilmektedir. Ancak tek seçenek mağazalar değildir. Günümüzde her türlü alışverişin büyük kısmının yapıldığı internet üzerinden de puro kesici temin etmek oldukça kolaydır. Çeşitli sitelerden çeşitli fiyatlara kısa süreli araştırmalar yapılarak ulaşılabilir. Ancak puro kesici daha çok zengin kesime hitap eden bir araç olduğundan genelde yüksek fiyatlara satılan bir araçtır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ