Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Keselerinin Koruyuculuğunu İhmal Etmeyin

11 Şubat 2018

Puro her ne kadar günlük hayatımızda sigara kadar rahat kullanamayacağımız bir ürün olsa da son derece farklı bir içimi olan ve keyif veren bir üründür. Küba içerisinde çıkan purolar zamanla tüm dünyaya yayılmış ve kendisine has bir tarz oluşturarak herkesin de ilgisini çekmiştir. Özellikle kendisine has aksesuarları olduğunu  söyleyebileceğimiz bu tütün içim aracı sayesinde siz de keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.Sigaradan daha kalın olan ve uzunluk bakımından da daha uzun olan bu purolar aynı zamanda farklı markalarda ve farklı tütün kalitesiyle satılmaktadır.

Puro Kılıflarının Önemi Nedir?

Puro kılıfı belkide puro için alınabilecek en önemli aksesuarlardan biridir. Genelde deriden imal edildiğini söyleyebileceğimiz bu ürün rahatlıkla temin edebileceğiniz yerlerde satılır. Genelde purolar belirli bir zaman geçtikten sonra bozulmaya müsait olduğu için kılıf yani diğer adıyla kese almak son derece önemlidir. Ayrıca bu kılıfları önemli yapan bir diğer etken de puroyu nemlendirmesidir. Çünkü puronun kurumaması onun kalitesi açısından son derece önemli olmaktadır. Ayrıca tek puroluk kılıflar olduğu gibi aynı anda birden çok puro koyabileceğiniz kılıfları da bulmanız mümkündür.

Puro Türleri Nelerdir?

Boyutuna, tütün malzemesine göre değişen purolar içim süresine göre de farklılık gösterir. Düz kenarlı purolardan örnek verecek olursak bunlar churcill, panaletta, robusto gibi türlerdir. Aralarında en çok tercih edileni churcilldir. Eğer diğer şekilsel özelliklere sahip olan purolara bakacak olursak bunlar da piramit, culebra,diames gibi purolardır. Her birini farklı markalar, farklı tütünler kullanarak üretmektedir.

Puro Yakmak İçin Ne Gerekir?

Puronun sigara gibi olmadığını ve bunu kullanmak için çeşitli aksesuarlara gerek duyacağınızı söylemiştik. puro aksesuarları içerisinde son derece önemli olduğunu söyleyebileceğimiz puro delici de puronuzu yakmak için çok gereklidir. Çünkü bu sayede puronuzun ucundan düzgün kesimli bir delik açmış olacak ve puronun kenar yaprakları da yanmadığı için ağızınıza acımsı bir tütün tadı gelmeyecektir. Puro içerken keyif almak ve tütün tadını doğru almak son derece önemli olduğu için nasıl yakacağınıza da önem vermelisiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ