Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro İçiminde Önemli Ve Hassas Noktalar

Puro bir keyif ürünüdür ve aslında içerken de çok dikkatli davranılması gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlar normal bir çakmakla yapılmamasından tutun da içimi sırasındaki hareketlere aromanın alınması için gereken işlemlere kadar, birçok farklı noktası bulunmaktadır. Şimdi bu yazımızda sizlere bu konuda detaylı bir şekilde bilgi vermeye gayret göstereceğiz.

Puro Nasıl İçilir?

Öncelikli olarak şunu bilmek gerekir ki, puro içeceksiniz, yanınızda bir kahve bulunması gerekir. Bu kahve sayesinde, daha net bir şekilde tütünün tadını alabilirsiniz. Aroması net bir şekilde size gelirken, aynı zamanda kokusunu da almış olursunuz ve böylece daha hoş bir durum oluşur.

Ancak burada şunu da artı parantez açmak lazım, sizlere tavsiyemiz şekerli örnek vermek gerekirse, Latte veya Maccihatto tarzında bir kahve değil daha çok bildiğimiz Türk kahvesi ya da Nescafe tarzında şekersiz ürünler tercih etmenizdir.

Bu sayede ağızda kuruluk da olmayacak hem de aynı zamanda tam anlamıyla tadını alabileceksiniz. Şeker zaten yüksek miktarda geldiği zaman, aromanın tadını da bastırabilir. Böylece purodan istediğiniz tadı alamayabilirsiniz.

Puro İçmeden Önce Ne Yapmak Gerekir?

Puronun tadını tam almak istiyorsanız, puro içmeden önce de 2 dilim veya üç dilim elma yemeniz, sizler için güzel bir olay olacaktır. Ayrıca şunu bilmek gerekir ki, puronun içinde belirli aşamalar durumu söz konusudur.

Bu yüzden dolayı da bu aşamaların hepsine dikkatli bir şekilde uygulamanız tadı daha güzel almanızı sağlayacaktır.

Puro İçiminde Nasıl Aşamalar Vardır?

Burada puro aksesuarları da devreye girmektedir. Öncelikle puronuzu açtıktan sonra, makasla kesmek, puroya özel çakmak ile yatmak bunlar önemli noktalardır.

Makas konusunda bizler yeni başlayanlar için, özellikle giyotinli makasları tavsiye ediyoruz. Bu sayede purolar zaten kesimi sırasında, eğer arka kısmında ve makas ile keserseniz veya delici ile dilerseniz özellikle yeni başlayanlar için tam anlamıyla bir sıkıntıya sokabilir. Bu yüzden dolayı sizlere tavsiyemiz ve ağırlıklı olarak makas ile kesmeniz ve böylece tadı daha rahat almanız daha rahat bir şekilde dumanı çekebilmenizdir. Burada yalnız en önemli noktalardan bir tanesi de puro içerken ciğerlerinize çekmemelidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ