Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro İçerken Sigara Gibi Yakamayacağınızı Bilmelisiniz

Puro içimi zaman içerisinde ülkemizde de yaygınlaşan ve pek çok kişinin severek tükettiği tütün ürünlerinin başında gelir. Küba içerisinde doğan ve tütünün kalitesine göre de türü ve kalitesi değişen puro kısaca anlatmak gerekirse dışı ve için tütün kaplı olan, uzun ve  kalın sigaralardır. Ancak tarz olarak ve verdiği keyif ve tat olarak da sigaradan oldukça farklı olduğunu söyleyebiliriz. Yani sigara gibi yakamayacağınızı ve bunun gibi kullanamayacağınızı bilmelisiniz. Bu nedenle sigaranın kültürüne hakim olmalı ve nasıl yakılacağı hakkında da bilgiler toplamanız gerekir.

Puro Nasıl Yakılmalıdır?

Pruo her ne kadar sigaranın daha uzun soluklusu ve daha kalını olarak anılsa da aslında bundan çok daha farklıdır demiştik. Farklılıklardan biri de yakım şeklidir. Puro yakacağınız zaman ihtiyacınız olan bir kesici ve delicidir. Bu sayede uç kısımı eşit ölçüde kesilen puro daha iyi yanacaktır. Eşit kesmezseniz uç yaprak kısımları yanacağından puroyu içerken ağızınıza acı tatlar gelebilir. Ayrıca puro yakımı ağızda gerçekleşmez. Yani puro çakmağı ya da kibritle puroyu yakacağınız zaman bunu elinize almalı ve daha sonrasında elinizde alev alana kadar yakmalısınız. Dumanlar hızlı bir şekilde yükseliyorsa puronuz yanmış demektir.

Puro Alırken Hangi Aksesuarlar da Alınmalıdır?

Puro alacağınız zaman aksesuarlarını da yanınıda almalısınız. Puro aksesuarları tobacco shoplarda ve benzeri yerlerde satıldığı için bulmakta zorlanmazsınız. Bunlar az önce de bahsettiğimiz gibi kesiciler ve deliciler, puro için küllükler, çakmaklar, saklamak için kılıflar gibi ürünlerdir. Aksesuarları boyut ve renk olarak başka şekillerde alabilirsiniz.

Puro Nereden ve Ne Kadara Alınır?

Yukarıda da söylediğimiz gibi puro tobacco shoplardan alınabilir. Ayrıca bu tobacco shopların internetten de satışları vardır. Online olarak seçenekleriniz daha geniş olacağı ve kapınıza kadar geleceği için internet üzerinden satın almak isteyebilirsiniz. Fiyat anlamında ortalama bir rakam vermek pek mümkün değildir. Binlerce dolara mal edebileceğiniz purolar olduğu gibi bir kaç dolara tanesini satın alabileceğiniz purolar da vardır ve siz bütçenize göre hoşunuza giden puroları satın alabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ