Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro İçerken Havanıza Hava Katın

Tütün ürünlerini tüketmeyi seven kişilerin son derece havalı bulduğu ve uzun senelerdir varolan puro, kalın ve uzun bir sigara çeşididir. En kısa çeşidi sigara türü olsa da aslında bir çok yönden bildiğimiz sigaralardan ayrılmaktadır. Puronun ana vatanı bilindiği üzere Küba’dır. İmaj bakımından incelendiği zaman genelde zenginlerin yaygın olarak puro kullandığını söyleyebiliriz. Bu nedenle bir çok orta kesim insanı puro içmek istemekte ancak nasıl içeceğini ve nereden temin edeceğini de bilememekte, bu nedenle bu fikirden uzak durmaktadır.

En Bilinen Puro Markaları Nelerdir?

Puro markaları çok fazla olduğu için eğer puro içmiyorsanız bunlara hakim olmanız da mümkün değildir. Ancakfiyatve kalite anlamında değerlendirildiği zaman 100’den fazla marka sayabileceğimizi söyleyebiliriz. Ancak çok uçuk fiyatlara satılan purolar da vardır. Örneğin tanesini binlerce dolar olan purolar da çok rağbet görebilir. Bir örnek vermek gerekirse en bilinenlerden biri olan Stradivarius Churcill marka olan puroyu örnek verecek olursak tanesinin 30 Dolar civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Puro seçeceğiniz zaman da kalın mı daha ince mi istediğiniza zaman içerisinde karar verebilirsiniz.Tobacco shoplarda farklı markalarda bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Eğer normal puronun size ağır geldiğini düşünüyorsanız daha incelerini tercih edebilirsiniz. Üstelik bunlar daha hesaplı da olmaktadır.

Puro Aksesuarları Nelerdir?

Puronun normal bir sigaradan farklı olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle normal bir sigara gibi de tüketilemez ve içmek için bazı puro aksesuarları dediğimiz ekstra ürünlere ihtiyaç duyarsınız. Bunun için özel aletlere ihtiyacınız olacağı için bunların puro kesicileri ve delicileri, puro küllükleri, puro çakmağı gibi ürünler olduğunu söyleyebiliriz.Bunları da tobacco shoplarda ya da internet mağazalarında bulabilirsiniz.

Puro Küllüğü Almak Gerekli midir?

Puronun asaletini tam olarak hissetmek istiyor ve keyifli bir içim deneyimi yaşamak istiyorsanız o zaman puro küllüğü kullanmanız da şarttır. Çünkü bu sayede puronuzu bırakmak istediğinizde küllüğü kullanabileceksiniz.Kalın yapısından dolayı normal bir küllükte duramayacağını bilmelisiniz. Uzun soluklu içimi olduğunu da düşünürsek elbet elinizden zaman zaman bırakmanız gerekecektir diyebiliriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ