Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro İçenlerin Puro Kılıfı Kullanması Şart mı?

14 Ağustos 2017

Puro kullanan kişilerin sayısı giderek arttığı gibi puroların çeşitleri de gün geçtikçe artmaya başlıyor. Sigara gibi geniş bir kullanım alanı elde etmeye başlayan purolar için bu ürünlerin doğru bir şekilde saklanması gerekiyor. Tütün ve ya sigara gibi ürünlerin saklanması için gösterilen dikkatin mutlaka puro ürünlerinde de gösterilmesi gerekiyor. Puroların saklanması içinse %70 oranında neme ihtiyaç vardır. Bunun üzerinde nem verildiğinde purolar kullanılmaz hale geleceği gibi daha az nem verildiğinde de purolar kullanılmayacak duruma gelecektir. Sağlıklı bir puro kullanımı için mutlaka kişilerin puro kılıfı kullanması gerekir. Puro kılıfı kullanmak şart mı, bunun yerine başka ürünler kullanılabilir mi gibi sorular ise akla takılan konulardan biri haline geldiği gibi hangi saklama koşulunu tercih edeceğinizi de merak edebilirsiniz.

Puro Kılıfının Faydası Nedir?

Puro kılıfı kullanmak puroların uzun ömürlü bir şekilde kullanılmasını sağladığı gibi puroların kırılmasını da engelleme görevi görmektedir. Bütün bu yönleri ile incelendiğinde oldukça pahalı ürünlerden biri olan puroların heba olmaması adına mutlaka puro kılıfı tercih edilmelidir. Günümüzde tütün, sigara gibi çeşitli ürünlerin saklanması konusunda uzmanların yaptığı açıklamalar dikkate alındığında nem dengesinin sağlanması purolar için de geçerli olacaktır. Ancak tütün ve sigaradan farklı olarak ayrı bir şekilde saklanması gereken puroların kılıflar içerisinde saklanması şarttır. Çünkü purolar sigara ve ya tütün gibi cepte saklanabilecek ve ya taşınabilecek bir ürün değildir. Puro kılıfı kullanmak şart mı nasıl taşınmalı gibi soruların cevabı için puro saklama koşullarını öğrenmek daha mantıklı olacaktır.

Puro Kılıfı Almadan Puro Saklanabilir Mi?

Puro saklamak adına çeşitli yöntemler denenebilir ancak puroların sigaralar gibi tüketimi kolay değildir. Günde en fazla 1-3 kere tüketilebilen bu ürünlerin sigara gibi ve ya tütün gibi kutular içerisinde tutulması mümkün olmadığından dolayı mutlaka daha korunaklı ve birkaç tanenin yer aldığı kutularda saklanması gerekecektir. Puro kılıfı kullanmak şart mı diye düşünenler için puro kılıfı olmadan puroları saklamak kolay olmayacaktır. Puro kılıfı kullanmadan puro saklamanız da kolay olmayacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ