Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro İçen Kişinin Puro Küllüğü Alması Şart mı?

Puro, çok geniş bir kültüre sahip olan tütün ürünüdür. Puroyu satın almak, içmek, muhafaza etmek dikkat edilmesi gereken hususlardır. Puro kültürünün zenginliği sebebiyle tüm detayları için tek tek bilgi sahibi olmak gerekir. ilgi alanı puro olan kişiler, puroyu kullanmalarının yanı sıra tarihi gelişimi ile ilgili de çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Bununla ilgili kitaplar yazılması bile gündeme gelmiştir. Tüm bunların yanında puro kullanıcıları için puro adabı denilen bir husus söz konusudur. Eğer yeni bir kullanıcı iseniz bazı kullanım inceliklerini öğrenmenizde ve dikkat etmenizde fayda vardır.

Puro içmek

Puro kullanımı sigara kullanımından farklıdır. Sigara kullanan kişiler çoğunlukla bağımlılık sebebiyle kullanmaya devam ederler ve ciğerlerine sigara dumanını çekerek kullanırlar. Ancak puro içmek daha çok keyfi bir şeydir. Zengin bir kültüre sahip olmasının başlıca nedenlerinden birisi de budur. Puro dumanı sigarada olduğu gibi ciğerlere çekilmez aksine ağızda hapsedilir. Bunun sebebi ise aromasını hissedebilmektir. Puronun içerisinde bulunan tütünler yapım aşamasına gelmeden önce birkaç yıllık bir süreçten geçirilirler. Özenle toplanıp ayıklanırlar daha sonra istiflenen tütünler fermantenin gerçekleşmesi için özel odalarda saklanırlar. Puro içerisinde tek çeşit tütün bulunmaz. Tütün özelliklerine göre sadece ortasına veya uç veya son kısmına konur. Yapımında geçen emekten dolayı sigaradan daha maliyetli bir içecektir.

Puro küllüğü nedir nasıl kullanılır?

Puro, sigara gibi tütün mamüllerinin bir alev ile yakılarak içilmesi sonucu yanan tütün parçaları küle dönüşür. Sigara kullanımının yaygınlaşması ile beraber sokaklarda bile sigara külleri için veya izmaritleri için özel kutular görmekteyiz. Puro içicileri için de özel puro küllükleri tasarlanmıştır. Taşınabilir olan puro küllükleri ashtray diye de tabir edilir. Cigar ashtray, puro kullanıcıları için sadece konfor amaçlı geliştirilmiştir. Kullanılması zorunlu değildir. puro külleri de sigara külleri gibi zararsız maddelerdir. Sigara külleri için uygun olan kaplarda puro külleri de biriktirilebilir. Ancak kullanıcılar puroyu içerken bu özel küllük ile purolarını daha rahat konumlandırabilirler. Küllüklerin geniş ağızlı ve yatak şeklinde olması puronun daha rahat durması içindir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ