Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro En Özenli Tütün Yapraklarıyla Hazırlanıyor

Tütün ürünleri tüketmeyi sevenlerin çoğu puro içmeyi denemek ister. Puroyla ilgili olarak bunun zengin sınıfın bir ürünü olduğu her ne kadar söylense ve öyle bir imajı da olsa aslında kendi bütçenize uygun purolar da bulabilirsiniz.Böyle bir imaj çiziliyor olmasının en büyük nedeni çok yüksek fiyatlara da puro olmasıdır. Yani binlerce dolar verip alacağınız purolar da vardır. Küba içerisinde üretilen bu purolar sigaraya benzese de bir çok yönden aynı zamanda ayrılır. Örneğin sigaradan daha uzundur ve daha kalındır. Aynı zamanda içmesi de daha fazla sürer.

Puro Nasıl Hazırlanır?

Puro hazırlanırken en özenli ve kaliteli tütün yaprakları seçilir. Sonrasında bu yapraklar büyüklüklerine göre ayrılır. Çünkü büyük olan yapraklar puronun dışı için kullanılırken ayrılan küçük olan yapraklar da puronun içi için kullanılır. Yıkanan puroların hazırlık aşamasındaki en önemli bölümü kurutmadır. Çünkü kurutma esnasında puronun ne kadar kaliteli olacağı ortaya çıkar. Yani en çok kurutulan puro her zaman en değerli olan purodur. Örnek vermek gerekirse iki sene boyunca kurutmada kalan purolar olduğunu söyleyebiliriz.

Puro Kılıfı Kullanmanın Önemi Nedir?

Puro aksesuarları alacaksanız kesinlikle önceliği puro kılıfına vermelisiniz. Çünkü puro kılıfı sayesinde almış olduğunuz purolar daha kolay bir şekilde korunacak ve muhafaza edilecektir. Ayrıca puro çabuk bozulan bir üründür ve iyi saklama koşulları yaratmadığınız zaman kolay bir şekilde bozulabilir. Genelde deriden üretildiğini söyleyebileceğimiz bu kılıfların bir diğer özelliği de puroyu nemli tutmasıdır. Nem sayesinde de puro çabuk bozulmaz.  Tekli kılıflar bulabileceğiniz gibi aynı anda birden çok puro koyabileceğiniz kılıfları da bulabilirsiniz.

Puro Türleri Nelerdir?

Puro türleri arasından seçim yapmak kimi zaman zor olabilir çünkü çok fazla puro çeşidir vardır. Düz kenarlı olanları sayacak olursak bunlar robusto, petit corono, panalatte, churcillgibi türlerdir. Değişik şekilli olanlara bakacak olursanız bunlar da torpido, piramit, diames gibi türlerdir. Her bir puro türünün farklı kullanım alanı vardır. Markalar da purolara kendi isimlerini verebileceği için çok çeşit olduğunu göreceksiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ