Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Delici Olmadan Puro Nasıl Delinir?

Puro herkes tarafından sevilmeyen ancak sevenlerin de tüm aksesuarlarını aldığı bir tütün ürünüdür. Ağır bir içim ve ağızda acı tat bırakmak gibi karakteristik özellikleri vardır. Ağır bir içiminin olması ve ağızda acı tat bırakması yaprak tütünü kullanılmasından kaynaklanmaktadır. İçi yaprak tütün ya da yaprak tütün parçaları ile doldurulmuştur. Aynı zamanda yine dışı yaprak tütüne sarılmıştır. Bu yüzden içimi oldukça ağırdır. Ancak puro tiryakileri için ağır olması güzel bir özelliktir. Hatta bazıları puroyu daha da ağır hale getirmek isterler. Bu yüzden puro delici aksesuar kullanırlar.

PURO DELİCİ NEDİR VE NE İŞE YARAR?

Puro deliciler tamamıyla puronun içim şeklini değiştirmek amaçlı üretilmiş aksesuarlardır. Puro delicilerin geniş ve metal bir ağzı vardır. Bu geniş ve metal ağız oval şekillidir. Oval şekilli olmasının sebebi ise puronun şeklinden kaynaklanır. Oval ağız genişliği puro içicilerinin zevkine göre değişir. Eğer puronun daha ağır bir içime sahip olmasını istiyorsanız puro deliciyi daha geniş ağızlı almalısınız. Tam aksine de daha hafif bir içime sahip olmasını isterseniz daha dar ağızlı bir puro delici almalısınız. Puro delici ile puronuzun kapak kısmı delinir. Delinecek kapağın büyüklüğü ise sizin puro zevkinize göre değişecektir. Daha ağır puro seven tiryakilerin puro delici konusunda bu kadar hassas davranmasının en büyük sebebi budur. Aynı zamanda puro deliciler keskin ve kaliteli bir metalden yapılmış olmalıdır. Çünkü fiyatları çok da ucuz değildir ve verilen paraya değmesi için uzun süreli, yüksek performanslı bir kullanım sağlamalıdır.

PURO DELİCİ OLMADAN PUROYU DELMEK DOĞRU MUDUR?

Puro delici olmadan puro delmek çok doğru bir karar olmayacaktır. Çünkü puro delici olmadan puronuzu delmenizin tek yolu falçata, bıçak ya da jilet gibi keskin malzemeler. Puro sert bir çeşit sigara olduğu için herhangi kesici bir alet ile delmek kolay olmayacaktır. Aynı zamanda güzel bir puro içimi için puro kapağının düzgün ve orantılı bir biçimde delinmesi gerekir. Bu yüzden puronuzu delmek için puro delici çok daha iyi bir seçim olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ