Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çeşitleri Kafanızı Karıştırmasın

Puro alacağınız zaman bunu tobacco shoplardan ya da farklı online mağazalardan yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Özellikle de internet üzerinde araştırma yapar ve online satış yapan tobacco mağazalarına girerseniz seçeneğinizin çok fazla olduğunu görebilirsiniz. Bu da sizin aklınızın karışmasına neden olabilir. Küba içerisinden ülkemize kadar gelen ve özellikle de sigara içenleri kendisine has tavrıyla cezbeden purolar farklı türlere sahip olduğu gibi farklı boyutlara ve farklı tütün kalitelerine de sahip olur. Piyasada çok fazla tütün markası olduğunu söyleyebiliriz. Karar vermek ve doğrusunu bulmak için deneme yanılmayı kullanabilirsiniz.

Puro Çeşitleri Nelerdir?

Puro türleri geniş olduğu için bunları kategorilendirmek adına şekilsel olarak sınıflandırmışlardır. Örneğin düz kenarlara sahip purolarla farklı şekillere sahip purolar birbirinden ayrılmaktadır. En çok satılanlar genelde düz kenara sahip olan purolardır. Bunlar robusto, churcill,panaletta gibi çeşitlerdir. Her bir puro türü için farklı özellik sayabiliriz.Örneğin cigarollo türü uzun süre dayanması için oluşturulmuş bir türdür ve eskiden denizcilerin bunu kullandığı bilinir. Petit corono da bunun tam tersidir ve hızlı bir içimi vardır.

Puro Kılıfı ve Diğer Aksesuarlar Nelerdir?

Puro aksesuarları seçmekte zorlanmamalı ya da hepsinin gerekli olup olmadığını sorgulamamalısınız. Çünkü keyifli bir puro içimi yaşamak istiyorsanız, aynı zamanda aksesuarlara da gerek duyacağınızı bilmeniz gerekir. Ne alacağını çok tahmin edemeyenler için genelde hazır setler satılmaktadır. Bunların içerisinde puro delicisi,puro kılıfı, çakmağı ve küllüğü gibi farklı ürünler olur. Her bir aksesuar farklı bir işe yarar ve nasıl kullanacağınızı da öğrenmeniz gerekecektir.

Puro Yakmak İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Puro yakmanın sigara yakmaya benzemediğini söyleyebiliriz. Çünkü sigara yakarken sigarayı ağızınıza alırsınız ancak puroda işin püf noktası bunu ağıza almamak elde tutmaktır. Çünkü puro yandıktan sonra içilir ve tam olarak yandığına da emin olmalısınız. Zaten tam olarak yanmış bir purodan fazlaca dumanlar yükselecek ve dumanlar gittikçe de artacaktır. Ayrıca puro yakmadan önce bunun uç kısmını delici aletlerle delmeniz gerektiğini de bilmeli ve sonrasında yakmanız gerektiğini unutmamalısınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ