Web sitemize hoşgeldiniz.

Özel Purolarınızı Puro Kılıflarında Muhafaza Edin

Sigara içmenin keyif verdiğini düşünüyorsanız aslında bundan çok daha fazla keyif verdiğini söyleyebileceğimiz puro ve benzeri tütün ürünlerini kullanırken de büyük keyif alacaksınız diyebiliriz. Bir çok farklı model tütün ürünleri bulmak için bakacağınız tobacco shoplarda mutlaka ilginizi çekecek ürünler olacaktır. Küba’dan gelen ve yüzlerce markaya dağılan bu eşsiz tütünler sigaradan çok daha uzun soluklu bir içim sağlaması açısından da sevilir. Sigaraya göre daha uzun ve kalın olan purolar farklı aksesuarlarla birlikte kullanılır. Çünkü farklı aksesuarlar sayesinde puroyu geleneklerine uygun bir biçimde yakmış olacaksınız diyebiliriz.

Puro Nasıl Üretiliyor?

Özenle seçilen tütünlerden bir araya getirilen puro için öncelikle bu tütünler temizlenir ve ardından da ısıtılma işlemi uygulanır.Böylece tütündeki organizmalar kaybolur. Kimyasal çürüme dediğimiz bu işlemden sonra yapılan kurutma işlemi puro için son derece önemlidir. Çünkü kurutmalar yıllarca sürebilir. Ayrıca tütünün ne kadar kaliteli olacağını da işte bu kurutma işlemi belirler. Yani ne kadar fazla durursa sonuç olarak ortaya o kadar kaliteli puro çıkar. Büyük yapraklar puronun dış kısmında kullanılır ve küçük yapraklar da puronun iç kısımında kullanılır.

Puro Kılıfı Neden Gereklidir?

Puro kılıfı dediğimiz aksesuar,puroların özenli bir şekilde saklanması için gerek duyulan bir ihtiyaçtır. Puro kılıfı olmadan ürünler kuruyabilir. Oysaki puronun nemli kalması gerekir ve özellikle de deri kılıflar puroyu nemlendirmesi açısından da son derece önemlidir. Ayrıca puro ilerleyen zamanlarda bozulabilecek bir ürün olduğundan iyi saklama koşullarında muhafaza etmek son derece önemlidir diyebiliriz.

Puro Aksesuarlarını Almak Neden Önemlidir?

Puro aksesuarları alacağınız zaman bunların her birinin ne işe yaradığını bilerek almanız gerekir. Yani puro kılıfından çakmağına, küllüğünden puro kesici ve delicisine kadar her birini bilmeniz önemlidir. Ne işe yaradığını bilirseniz,  nasıl kullanacağınızı da bileceksiniz. Böylece gerçekten içtiğiniz tütünün kalitesini anlayabilecek ve keyifli bir içim deneyimi yaşarken bunu da geleneklerine göre yapmış olacaksınız. Aksi durumda puro içmekten keyif alamayabilir ya da içmiş olduğunuz puronun tadını da alamayabilirsiniz diyebiliriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ