Web sitemize hoşgeldiniz.

Normal Bıçakla Puro Nasıl Delinir?

Yaprak tütünü ya da yaprak tütün parçalarının yine yaprak tütününe sarılması ile yapılan puro, Türkiye’de çok fazla kültürü olmayan bir çeşit sigaradır. Diğer sigaralardan daha kalın ve daha uzun oluşu puroyu ağır ve sert bir sigara haline getirir. İçimi diğer sigaralara göre oldukça zordur. Yaprak tütün içim için ağır bir tütün çeşididir. Puronun yakılmasından küllüğüne kadar her şeyi farklıdır ve kendine özel üretilmiştir. Türkiye’de çok kültürü olmamasına rağmen sevenleri için puro aksesuarları satılmaktadır. Çok fazla puro aksesuarları satan gidilebilecek mağaza bulunmuyor ancak internet üzerinden birçok puro aksesuarına kolaylıkla ulaşılabilir. Genelde puro kılıfı, puro çakmağı, puro makası, puro delici ya da puro küllükleri gibi aksesuarlar en çok alınan aksesuarlardan.

PURO DELİCİ NE İŞE YARAR VE NASIL KULLANILIR?

Puro tiryakilerinin en vazgeçilmez aksesuarlarından biri puro delicilerdir. Çünkü puro tiryakileri puroyu daha sert içmek isterler. Tütünü ağırlaştırmanın yolu da puro aksesuarı olan  puro delici ile puroyu delmektir. Puro deliciler puronun daha sert içimli hale gelmesini ya da daha hafif ir içimli hale gelmesini sağlarlar. Metal ve oval bir ağızları vardır. Bu metal ve oval ağız puronun kapağını kesmesi için tasarlanmıştır. Puronuzu delmek için öncelikle kaliteli bir puro delici edinmelisiniz. Çünkü puro delici metalden yapılmıştır ve aynı zamanda yüksek meblağlı aksesuarlardandır. Daha sonra puronuzun kapağını puro deliciyi yerleştirerek delebilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta puronuzu nasıl içmek istediğiniz. Çünkü puro delici ile puronuzu daha geniş delerseniz içimini ağırlaştırmış olursunuz. Aynı zamanda da tam tersi olan daha dar delerseniz puro içimini hafifletmiş olursunuz. Bu sizin puronuzu nasıl sevdiğiniz ile alakalı önemli bir ayrıntı.

PURO DELİCİ OLMAMASI DURUMUNDA NE YAPILMALI?

Puro deliciler puroyu delmek için tasarlanmıştır. Puronuzu delmek için bıçak ya da makas gibi keskin aletlerin kullanılması son derece yanlıştır. Çünkü puro delici olmadan bıçakla hem kendinize hem puronuza zarar verme ihtimaliniz çok yüksektir. Zaten bıçak yardımı ile puro delmek hem zordur hem de tütüne zarar verecektir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ