Web sitemize hoşgeldiniz.

Normal Bıçak Kullanarak Puro Kesme Taktikleri

Puro, tütün yapraklarından yapılmış zevk verici bir maddedir. Ülkemizde hemen hemen her tütün ürünü sevilip kullanılırken nedendir bilinmez puro tutulup kullanılmamıştır. Puro çok geride kalmıştır tahmin edildiği kadar yükselmemiştir. O yüzden genellikle Avrupa’ da kullanımı yaygınlaşmıştır. Türkiye de kullanımı çok yaygın değildir. Türkiye’ deki puro algısı eski Türk filmlerindeki tüccarların fabrikatörlerin ellerinde görülür ya da jet sosyetenin poker partilerinde. Yani anlayacağınız puro hayatımıza filmlerle girdi. Uzun lafın kısası puro için kullanımı zor ve pahalı olduğundan pek tercih sıralamasına girmedi.

Son dönemlerde popülaritesini arttıran puro ilgi görmeye devam edeceğe benziyor. Bu dönemlerde sevenleri artmaya devam ediyor. Özellikle gençler kullanmaya pek meraklı ve hevesli görünüyorlar. Puro sadece alınmasıyla birlikte hemen yak – iç sistemi yok. Puroyu alınca delmek için kesmeye ihtiyacınız var. Bunun için puro kesicileri var ama tabi ki bu da alınması gereken aksesuarlar arasında yer almaktadır. Almadığınızı farz edelim nasıl keseceksiniz puroyu? Önce kesici bir alete ihtiyacımız olacak bıçak gibi… Gelelim bıçakla puro kesme taktiklerine. Bir elinizde bıçak diğerinde puro varsa sakın ola çok içeriden kesmeyin puronun ucuna koyun bıçağı ve dikkat edin puronun dışındaki tütün yaprağını yırtıp kesip bozmayın sakın. Puro dışındaki tütün yaprağı kesilirse puro içimi sağlanmaz. Ne zevk verir, ne de tat verir.

Hiçbir puro kesiciye sahip değilsiniz ve elinizde harika olduğundan emin olduğunuz bir puro var. Normal bıçak kullanarak puro kesme taktikleri nelerdir? Puronun en ucunu keseceksiniz sakın ama sakın içeriden ya da ortasından kesmeyin çünkü alacağınız duman hemen içinize dolar ve sizi tıkayacaktır. Bunun olmaması için bıçağı puroya dik getirip ucuna koyun yukarıdan bir çırpıda bastırarak kesin ki dış taraftaki tütün yaprağı parçalanmasın. Aslında basit ama pratik olmanız çok önemlidir. Hızlıca 90˚ açıyla tuttuğunuz bıçağı direk indireceksiniz. Dışarısındaki tütün yaprağına zarar vermemek oldukça önemli olduğundan pratik olarak kesmek ve çıkarmamak önemlidir. Kısacası puro severler puronuzu keserken dikkatli olun puroya içmeden zarar vermeyin.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ