Web sitemize hoşgeldiniz.

Lohusalık Döneminde Bebek Ve Anne Bakımı

25 Haziran 2018

Bebek doğduktan sonra anne ve bebek sağlığına oldukça dikkat etmek gerekir. Lohusa bir kadın oldukça hassas bir dönem geçirmektedir. Lohusa döneminde kadınların mikrop kapma riskleri çok fazladır. Lohusalık döneminde bebek ve anne bakımı oldukça önemlidir. Anne ve bebeğin bakımı için özel bir hassasiyet göstermek gerekir. Oldukça hassas bir dönem geçirdikleri için aşırı duygusal bir dönem olabilmektedir.

Lohusalık Döneminde Bebek ve Anne Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

  • Lohusalık döneminde dikkat edilmesinin başında ekstra hijyen gelmektedir. Lohusa kadınlar oldukça hassas bir vücut yapısına sahiptir. Bu nedenle hijyenlerine ayrı bir özen göstermek gerekir. Kadınların enfeksiyon kapma riski bu dönemde oldukça kolaydır. Bu yüzden bu dönemde vajinal temizliğe dikkat etmek gerekmektedir. Aynı zaman da bağışıklık da bu dönemde oldukça hassas olduğu için bağışıklık sistemini, güçlendirecek besinler tüketilmesi gerekmektedir.
  • Bebek bakımı için de oldukça dikkatli olmak gerekmektedir. Bunun için yeni doğmuş bebeklere oldukça hassas davranmak gerekir. Yeni doğmuş bebekler farklı bir ortama geçtikleri için mikrop kapmaya oldukça elverişlidir. Bebeğinizin sağlığı için kesinlikle ev hijyeni özenle sağlanmalıdır. Bebek anne sütü alıyorsa anne memesinin hijyeni özenle yapılmalıdır. Anne sütü alamayan bebekler için kesinlikle biberon bulaşık makinesinde yıkanmamalıdır. Kaynar su içerisinde bekledikten sonra kullanılmalıdır.

Lohusalık döneminde bebek ve anne bakımı oldukça önemlidir. Bu dönemleri rahatça atlatmak için bunlara dikkat etmek gerekir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ