Web sitemize hoşgeldiniz.

Kanyak Matarası Temizlik Kuralları

Kanyak matarası kullananların çok iyi bildikleri, yeni kullanmaya başlayanların ise son derece dikkat etmeleri gereken en önemli konudur temizlik. Her üründe olduğu gibi kanyak matarası temizleme işlemi ihmal edilmemesi gereken detayların başında gelir. Yapılması gereken nasıl temizlenmesi gerektiğine ve nasıl kullanılması gerektiğine dikkat etmektir.

Kanyak Matarası Nasıl Kullanılır?

Kanyak matarası kullanımı bakıldığından zor bir işlem değildir. Aslında oldukça kolay ve alkol kullanmayı sevenlerin de taşıma işlemini son derece basite indirgeyen bir araçtır. Genellikle yurt dışında üretilen ve yapım malzemesinde sağlığınız için en kaliteli materyaller seçilerek yapılan aksesuarlardır. Son dönemlerde en fazla tercih edilenleri ise cam olanlardır. Hem sağlık acısından hem de temizlik açısından kolay bir materyal olması kanyak matarası kullananları bu ürüne teşvik etmektedir.

Cam dışında iç malzemesinde paslanmaz çelik kullanılmaktadır. Böylelikle içine koyduğunuz içecekler her daim tazeliğini korumaktadır. Asitli içecek kullanmanız halinde bu paslanmaz çelik malzeme özelliğini kaybetmekte ve kararmalar olmaktadır bu nedenle asitli içeceklerin kanyak matarası kullanılarak tüketilmemesi gerekir.

İçine koyduğunuz içeceği günlük olarak boşaltmalı bir günden fazla bekletmemelisiniz. Hem içeceğin içiminin sağlıklı olması hem de matara da koku oluşmaması için bu kural son derece önemlidir. Kişisel bir ürün olduğunu unutmamalısınız. Birden fazla kişinin aynı kanyak matarasını kullanması sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu tarz bir kullanım söz konusu olacaksa şat bardaklı matara setlerinden satın almanız ya da hediye etmeniz daha doğru olacaktır.

Kanyak Matarası Temizlik İşlemi

Kanyak matarası hediyelik ürünlerin arasında da kolaylıkla bulunabilen ürünler haline gelmiştir. Bu denli fazla kullanıcısının olması beraberinde bazı kurallar dikkat edilmesini de gerektirmektedir. Kişisel ürünlerin kişiye ait olması gerektiğini unutmamalı ve bireysel olarak kullanmalısınız. Temizlik işleminde bu ürünlerin bulaşık makinalarında yıkanmaya elverişli olmadığını söylememiz gerekir. İç kısmında paslanmaz çelik malzeme kullanıldığı için kimyasal kullanımından kaçınmalısınız. Kararmalara neden olabilmektedir.

Her gün kullanımı söz konusu olması halinde içeceği boşaltarak günlük temizliğinin yapılması gerekir. Elde yıkama işlemiyle suyla durulamanız bile yeterli olmaktadır. Dış yüzeyini kuru bir bezle temizlemenizin ardından içini de kuruladıktan sonra kılıfına koyarak saklayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ