Web sitemize hoşgeldiniz.

Kaliteli Puro Kılıfı Nasıl Seçilir?

10 Ağustos 2017

Sigara ve tütün tüketimi ile birlikte yaygın bir şekilde kullanılan ürünler arasında yerini alan purolar yurt içinde üretildiği gibi yurt dışında da üretilerek kişilere ulaştırılıyor. Puro meraklıları bu puroların nereden geldiği, içerisinde neler olduğu gibi çeşitli bilgileri tek tek araştırmakla kalmayıp ellerindeki puroyu da en iyi şekilde nasıl saklayabileceklerinin yollarını arıyorlar. Puroların satışı sırasında üstlerinde alüminyumdan imal edilmiş paketler ya da kutular olduğu gibi bu kutulardan çıkarıldıklarında puroların nasıl saklanacağı da merak edilen konulardan biri oluyor. Puro kılıfı olarak satışa sunulan ürünler ise puroların saklanmasında en etkili ürünlerden biri oluyor. Peki, kaliteli puro kılıfı nasıl seçilir, hangi kılıflar daha iyi bir saklama koşulu sunar?

Puro Kılıfının Kalitesi Nasıl Belli Olur?

Puro kılıfları farklı yapılarda üretildiği gibi genellikle karbon ya da alüminyum ağırlıklı bir şekilde hazırlanıyor. Bunun nedeni ise puro içerisinde bulunan tütünün nemden etkilenmeden uzun süre sağlıklı bir şekilde kalabilmesini sağlamak oluyor. Yani puro kılıfı almak istediğinizde karşınıza pek çok kılıf örneği sunabilirler. Ancak hangisi daha kaliteli diye sorarsanız puro içerisindeki tütünü en iyi şekilde muhafaza edecek olan ürünü seçmelisiniz derim. Bu konuda karbondan üretilmiş kutular seçebileceğiniz gibi puroların saklanmasında etkili olabilecek ve gerekli nem dengesini de sağlayabilecek humidor ürünler tercih edebilirsiniz. Puroların %70 nem alması gerekir. Bu oranı düşürmeyecek ve ya yükseltmeyecek kaliteli puro kılıfı nasıl seçilir dediğinizde humidor birinci tercihiniz olmalı.

Puro Kılıflarında Marka Kaliteyi Etkiler mi?

Kaliteli ve purolarınızı en iyi şekilde saklayacak bir puro kılıfı almak istediğinizde karşınıza yüzlerce hatta binlerce seçenek çıkacaktır. Hangisini alayım, kaliteli puro kılıfı nasıl seçilir diye düşündüğünüzde belirli markaların öne çıktığını görebilirsiniz. Her marka ürünlerini satmak adına çeşitli özellikler sunabilir ya da kalitesinden yana size çeşitli açıklamalarda bulunabilir. Ama siz fazla para ödemek yanlısı değilseniz ve markaya değil aradığınız işlevleri sunacak bir ürün arıyorsanız elinizdeki purolar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Puronuzun markası, üretildiği malzemeler ve sizin tüketim sıklığınıza bakılarak puro kılıfı seçimi yapmanız daha kolay olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ