Web sitemize hoşgeldiniz.

Kaliteli Puro Kılıf Markaları

Bir çok insan tütün ve tütün ürünü tüketiyor. Son dönemlerde tütün ve tütün ürünlerinin tüketimi oldukça artmış bulunmakta. Ancak herkesin farklı bir zevki var tabi. Bazıları normal sigara ya da tütün ürünlerini severken, bazıları puro sever. Puro, içi yaprak tütünle ya da yaprak tütün parçaları ile doldurulmuş ve dışı yine yaprak tütüne sarılmış, kalın yuvarlak ve uzun bir tür sigaradır. Puro tüketimi herkes tarafından gerçekleşmez. Ancak bir kerede tamamı içilmez genel olarak. Çünkü normal sigaradan hem daha pahalı hem de daha ağırdır. Yani o filmlerde ne kadar havalı görünse de  kolay içilen, hafif bir sigara değildir ne yazık ki. Öyle bir bütün içebilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. Aynı zamanda ne yazık ki ülkemizde kaliteli ve herkesin tüketebileceği şekilde puro aksesuarları çok mevcut değil. Ucuz olanları da zaten ağır olduğu için genelde sevilmiyor. Ancak diğer sigaralar gibi muhafaza edilemeyeceği için puro kılıfları üretilmiştir. Hatta geçtiğimiz gün paylaştığımız yazımızda puro kılıfları fiyat aralığını incelemek amacıyla bir yazı paylaşmıştık.

PURO KILIFLARI NE İŞE YARAR?

Puro normalden daha büyük, daha kalın ve yaprağa sarılmış bir sigara olduğu için özel bir kılıfa ihtiyacı var. Günlük hayatta normal sigarlar için kullanacağınız kutular puro için iyi bir seçenek olmayabilir. Bu yüzden özel puro kılıfları üretilmiştir. Puro kılıfları yaprağın kurumaması, yaprak tütünün dökülmemesi için gereken nem ya da kuruluğu sağlar. Bu yüzden purolar puro kılıfları içinde muhafaza edilmelidir. İlk başta almak için biraz maliyetli gibi gelse de devamlı kullanılacağı için aslında o kadar büyük bir meblağ değildir. Bir kez alacaksınız, bir daha almayacaksınız sonuçta.

KALİTELİ PURO KILIFI NASIL ANLAŞILIR?

Puro kılıfları puroyu koymak için özel olarak tasarlanmış genelde deri olan kılıflardır. Genelde iki ya da üç tane puro koyabileceğiniz boyutta tasarlanmışlardır. Aynı zamanda devamlı içtiğiniz bir puro çeşidi var ise, içtiğiniz puronun boyutunu bilmeniz gerekiyor. Çünkü puro kılıfları belli boyutlarda tasarlanıyor. Yani alacağınız herhangi bir puro kılıfı, sizin içtiğiniz puro ile uyum göstermeyebilir. Kaliteli puro kılıfları bu şekilde anlaşılabilir ve ona göre bir seçim yapılabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ