Web sitemize hoşgeldiniz.

İnce Çizgilerin Anlamı

16 Haziran 2018

İkili ilişkilerimizde de kendimize ait kalmasını isteyeceğimiz ve paylaşmak istemeyeceğimiz şeyler olabiliyor. Karşımızdaki insanların ilişki kurarken kendi yaşantımıza ve kendi alanımıza bazı konularda girmesini istemeyebiliyoruz. Zaman zaman hepimiz yalnız kalmak ve yoğun hayatlarımızın içerisinde sadece kendimizle kalmak isteyebiliyoruz. İnce çizgiler hemen hemen her konuda mutlaka var peki bu ince çizgilerimizi nasıl koruyabiliriz.

-Öncelikle yalnız kalmak istediğimizde kendisiyle ilgili bir sorun olmadığını söylememeniz yerinde olacaktır.

-Aile gibi hassas konularda da fevri davranmamız ve kendi başımıza hareket etmektense önce danışmamız gereken ve bilgi toplamanız gerekenler arasında.

-Kadınlara özel şeyleri de erkeklerle paylaşmamamız ve kendi bakımlarımızı yanlarında yapmamamız da dikkat etmemiz gereken başka bir konu.

-Arkadaşları ve dostlarıyla ilgili konularda da bildiklerimiz veya kötüleyici cümleler kurarak kışkırtmamamız, çok fazla karışmamamız gereken ince çizgiler.

-Sevgililerde maddi konularımız da ince çizgiler arasında bulunuyor ve maddiyat konusunda çok fazla konuşmamamız gereken konular arasında olmalıdır, yanlış anlaşılabilirsiniz.

Her zaman empati kurarak söylediğimiz cümlelerde karşı tarafın ne tepki verebileceğini yada tepki verebileceği şeyler söylemeli ya da yapmalıyız. Yapacağımız şeylerde karşı tarafa alan bırakmalı ve her şeyi kendimiz yapmaya çalışmamalıyız. Zor durumda bırakıldığını gösterecek her sorun ilişkiye sizde dahil olduğunuz için sizi de kötü gösterecektir ve zor durumda bırakacaktır. İkili yaşantımızı organize ederken, bizim dışımızda bir dünyanın da olduğu unutmayarak hareket etmeliyiz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ