Web sitemize hoşgeldiniz.

Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

21 Eylül 2018

Güneş kremlerinin bireyler için uygun bir yapıda olmasını sağlamak için firmalar tarafından özel olarak üretimler sürdürülüyor. Güneş kremi nasıl seçilir? Cildinize uygun yapıda olmasına dikkat etmeniz, zarar vermeyeceğini ve cildi yıpratmayacağını bildiğiniz ürünleri kullanmalısınız.

Çinko Güneş Kremleri

Çinko güneş kremleriyle ilgili olarak başarılı sonuçların elde edilebilmesi ve doğrudan sırt ve yüz gibi hassas bölgeleri aşırı yakmayacak kremler kullanılması gerekir. Cilt tipine göre güneş kremi üretildiği için doğrudan ürünler arasından kendi cilt tipiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz ürünü seçmeniz gerekir. Hassas olmayan, sert ciltler için de özellikle avantajlı krem kullanım sonuçlarıyla karşılaşılabiliyor.

Losyon Yerine Krem Kullanılmalı

Losyon yerine özellikle güneş kremlerinin yüksek faktörlü olanlarının kullanılması son derece avantajlı bir yapıya sahip olacaktır. İstenen verimin elde edilebilmesi ve hem kızarıklık dengesinin ayarlanması hem de mağduriyet oluşmaması için mutlaka her noktaya eşit şekilde dağıtılmalıdır.

Kremin yan etkisi olup olmadığıyla ilgili detaylı bilgilere yer verilme zorunluluğu bulunduğu için, bireylerin en iyi güneş kremi için kendi vücudunu baz alması gerekiyor. Güneş kremi nasıl temizlenir? Zaman içerisinde cilde yapışacak olan maddenin durulanarak, kimyasal malzeme kullanılmadan temizlenmesi mümkün oluyor. Kendilerine zarar vermeyeceğini bildikleri, alerjileri bulunmayan malzemelerin kullanıldığı bir kreme yönelmeleri gerekiyor.

Cilt Tipine Uygun Seçim Yapılmalı: Cildiniz için en uygun yapıda olan güneş kremini seçtiğinizden emin olmanız gerekiyor. Tahriş olmaya neden olabilecek, direkt olarak bölge yapısını rahatsız edecek şekilde güneş kremlerinin kullanılmaması önemlidir. Tarihi geçmiş veya faktörü az olan güneş kremleriyle de istenen verimin alınması mümkün değildir. Güneş kremi nasıl seçilir? Güneş kremi seçilirken cilt hassaslığına, ultraviyole ışınlara karşı gereken seti çekip çekmediğini inceleyerek hareket etmek gereklidir.

  • Hassas cilde sahip olan bireyler öncelikle kremi okumalıdır.
  • Hassas ciltlere de hiçbir zarar verilmeksizin güneş kreminin istenen verimin alınmasını sağlayacak yapıda olduğu görülmelidir.
  • Aksi taktirde kızarıklıklar oluşabileceği gibi, güneşin yararlı etkilerinden faydalanmak da mümkün olmayacaktır.
  • Güneşin zararlı olan ultraviyole etkilerinin üstesinden gelebileceği belirtilen kremler tercih edilmelidir.

Kremlerin eczanelerden veya marketten kişiye özel olacak şekilde seçilerek kullanılması mümkün oluyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ