Web sitemize hoşgeldiniz.

Gemi Turizm Turları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gözlerinizi bir anda kapatın ve büyük bir gemi içerisinde seyahat ettiğinizi düşünün.  Kim  böyle bir seyahat yapmak istemez ki öyle değil mi? Gemi turizm turları hakkında bilinenler diğer turistik faaliyetlere göre daha az şey bilinmektedir. Çünkü daha az bilinmesinden dolayı daha az şey bilinmektedir. Geçmişte gemi turizm turları daha az gelişmiş düzeydeydi. Ama şu an öyle mi? Tabi ki değil. Gemi turizm turları öyle çok gelişmiş durumdaki 5 yıldızlı bir otelde bulabileceğiniz konfordan daha fazlasını bulabileceksiniz.

Günümüzde oldukça çok gelişmiş seviyede bulunan gemi turizm turlarını tercih ederken nereye seyahat edeceğiniz kısmı tamamen size bağlıdır. Bir ülkeyi kapsayan gemi turizm turları tercih edebilme seçeneğiniz varken birden çok ülkeyi ziyaret edebileceğiniz gemi turizm turları da mevcuttur. Gemi turizm turları tercih edilirken 6 günden aşağı turlar tercih edilmemelidir zira ülkeleri gezmek o kadar da az vaktinizi almayacaktır. Güzel bir şekilde seyir ve teras keyfini çıkartmak her şeyi doyasıya yaşamak istiyorsanız mutlaka uzun turları tercih etmeniz gerekmektedir.

Gemi turizm turlarına katılmadan önce mutlaka iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Köklü ve tecrübeli turizm firmalarına giderek bu konuda bilgi sahibi olup tatilinizi planlayabilirsiniz. Ne bütçeyle tatile çıkacağınız, hangi ülkelere, hangi limanlara uğrayacağınız ve ne kadar kalacağınız son derece önemlidir. Tüm bu konulara hakim olmanız son derece önemlidir.

Gemi turizm turları keyifli olduğu kadar iyi bir bütçeyi de gerektirir. Ortalama bir gemi turu kişi başı 300-1200 euro arasında değişmektedir. Tüm bu ücretin dışında pasaport, vize, gezeceğiniz yerlerde harcayacağınız paraları da hesap ederseniz bu parayı ikiye katlamanız gerekmektedir. Tüm bu bütçenizi belirledikten sonra pahalı mı yoksa ucuz kabinlerde mi kalacağınıza karar verin. Çünkü pahalı kabinlerle ucuz kabinler arasındaki tek fark kendi balkonunun olup olmaması durumudur. Gemi turizmine oturmak için gidip gitmediğinize karar vermeniz lazım eğer öyleyse çok gezmeyecekseniz balkonlu kabin almanız yararınıza olacaktır. Gemi içerisinde bahşiş vermeniz dışında pek bir harcama yapmanız pek söz konusu değildir. Eğer tam pansiyon bir gemi turizmi tercih ettiyseniz 5 yıldızlı bir otelden farkı olmayacaktır sizin için..

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ