Web sitemize hoşgeldiniz.

Farklı Bir Kültür Deneyimlemek İçin Puro İçmeye Ne Dersiniz?

Ülkemizde her ne kadar yaygın olarak sigara tütülüyor olsa da bundan sıkılan tütün severler bambaşka bir tat alabileceği ve bambaşka bir kültür deneyimleyebileceği puro ürünlerini severek kullanmak istiyor. Ancak puro içimi sigarayı andırmadığı için bunu içmek için kültürüne de biraz hakim olmak gerekiyor. Her ne kadar dış tarafı da tütünle kaplı uzun ve kalın bir sigara türü olarak geçse de puronun içimi daha farklıdır. Küba’ya özgü bir tütün içimi olan puro aynı zamanda zengin olmakla özdeşleştirildiği için genelde maddi anlamda durumu iyi olanlar puro kullanır.

Puro Fiyatları Ortalama Olarak Ne Kadardır?

Puro fiyatı anlamında aslında bir ortalamadan bahsetmek pek mümkün değildir. Çünkü çok fazla puro markası olmasından ziyade fiyat skalası da son derece geniştir diyebiliriz. Yani meşur ve kalitesiyle bilinen bazı puroların tanesine binlerce dolar fiyat biçilirken bazı puroları da tanesi 10-20 Dolar’a satın alabilirsiniz. Önemli olan sizin nasıl bir purodan zevk alacağınızı bulmanızdır. Bu nedenle kendi bütçenize uygun olan aralıktaki puroları deneyebilirsiniz.

Puro Nasıl İçilir?

Puro içeceğiniz zaman bunun uç kısmını ilk olarak kesmeniz gerekir. Bunun için puro kesiciler satılır. Giyotin adı  verilen bu kesici aletle rahatlıkla puronuzu kesebilirsiniz. Eşit bir şekilde kesmek de önemli olduğu için bu kesici alet sizin bu işlemi rahatlıkla yapmanızı sağlar. Çünkü düzgün kesmezseniz dış kısmındaki yapraklar zarar görebilir. Bu zarar sonucu da puronun tadı acıyabilir. Puronun tam olarak yandığına emin olana kadar uç kısmına puro çakmağı tutabilir ya da kibrit kullanabilirsiniz. Burada en önemli kısım puroyu yakarken ağızda tutmamaktır. Yani sigara gibi yakmamalı, puroyu elinizdeyken uç kısmından yakmalısınız.

Puro Aksesuarlarını Almak Önemli midir?

Puro içmek için puro aksesuarları gibi ekstra ürünlere ihtiyacınız olur. Bu nedenle bahsettiğimiz ürünler deliciler ve kesiciler, puro çakmakları ve küllükleri, kılıfları gibi ürünlerdir. Hepsi de tobacco shoplarda bulunur. Ayrıca internet üzerinden satış yapan online tobacco shop sitelerinde de rahatlıkla bulabileceğinizi söyleyebiliriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ