Web sitemize hoşgeldiniz.

Far Ampulü Nasıl Değiştirilir?

Far ampulü bir aracın en önemli donanımlarından biridir. Güvenli yol sürüşü için ve özellikle gece sürüşleri için çok büyük önem arz eden far ampulleri oldukça büyük bir öneme sahiptir. Zira kim güvenli bir yol sürüşü istemez, hem sevdiklerinin hem de kendinin canını riske atmak ister ki? Bunun için far ampullerinin sağlam olup olmadığına dikkat edilmeli, bozulması durumunda ise hemen tamir yoluna gidilmelidir. Far ampulleri her zaman uygun bir ortamda bozulmayabilir, tam yoldayken ya da tamirhaneye uzak bir yerdeyken de bozulabilir. Bunun için her daim yanınızda yedek far ampulü bulundurmalı ve bu ampulleri değiştirmeyi öğrenmelisiniz. Her türlü olumsuz duruma karşı hazırlıklı olması gerektiğini düşündüğümüz araç şoförleri için Far Ampulü Nasıl Değiştirilir? konusunda oldukça yararlı bilgiler vermeye çalışacağız. Aslında küçük bir mekanizmayla kolay bir şekilde çalışan far ampullerini değiştirmenin aslında o kadar da zor olmayacağını göreceksiniz. Aşağıda vereceğimiz bilgiler ışığında far ampulünü kolayca değiştirebilirsiniz.

Far Ampulünü Değiştirme Aşamaları Nelerdir?

Hem trafik cezası ödememek hem de araçların sizi görmesine engel olmamak açısından ve yol sürüşünün güvenliği açısından far ampullerinin sağlıklı olması son derece büyük önem arz etmektedir. İşte size bu konuda yararlı olabileceğini düşündüğümüz bilgiler;

”Far Ampulü Nasıl Değiştirilir?” Eğer yolda iken far ampulünüz sürerken ilk yapmanız gereken şey reflektörlerinizi uygun mesafelere koyarak diğer sürücüleri uyarmalı olası bir kazaya sebebiyet vermenin önüne geçmelisiniz. Herhangi bir olumsuz sonuca karşı yanınızda yedek bulundurduğunuz far ampulünü çıkarmalısınız. Hemen ardından ise far ampulünü değiştirmenin hemen öncesinde far ampulünün fişini hemen çekmelisiniz. Bu işlemi herhangi bir tornavida yardımıyla yapmanızın sizin işinizi daha bir kolaylaştıracağını da hatırlatmakta fayda var. Fişi çekmenizin hemen ardından far ampulü lastiği çıkarılmalıdır. Daha sonra ise eski ampul çıkarılmalı ve yerine hemen yenisi takılmalıdır. Çıkarmış olduğunuz far ampulü lastiği yerine tekrar takılmalı ve ardından fiş yerine takılmalıdır. İşte yapmanız gerekenler bu kadar kolay. Böyle bir olumsuz durumla karşılaşmanız durumunda yukarıda verdiğimiz işlemleri uygulayarak kolayca far ampulünü değiştirmeniz artık mümkün.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ