Web sitemize hoşgeldiniz.

Erkekte Kısırlık, Erkeklerde Kısırlık Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi Hakkında Her Şey

Belki de halk arasında en fazla yanlış bilgiye sahip olunan konulardan bir tanesi de erkek kısırlığıdır. Erkekler kısır olmayı ağırlıklı olarak büyük bir suç olarak görür ve diğer hem cinslerine de bunu psikolojik baskı olarak kullanır. Ancak erkek kısırlığının, erkeğin iktidarsızlığı konusu ile ilgili bağlantısı yoktur. Erkekte kısırlık olması, erkeğin sperm sayısına sahip olmasından ziyade daha çok bu spermlerin yumurtayı dölleyememe probleminden oluşur. Erkekte kısırlık meydana gelme nedenleri her ne kadar kalıtsal olsa bile, bazı durumlarda alınan besinler de kısırlığa neden olabilir. Erkekte kısırlık problemi, özellikle de son dönemlerde çok fazla konserve ürünlerin tüketilmesi ile birlikte daha yoğun bir şekilde görülür.

Erkekte kısırlık sebepleri nelerdir ?

Çağımızın en büyük problemlerinden bir tanesi olarak görülebilecek erkek kısırlığı sorunu, ne yazık ki sebepleri tam olarak ortaya çıkarılmış bir problem değildir.  Erkekte kısırlık görülme nedeni çoğu zaman kalıtsal olduğu düşünülmekle birlikte, bu oranın %80 ler civarında olduğu da tahmin ediliyor. Kalıtsal nedenlerin bu kadar yüksek olmasındaki en büyük pay ise, bunun daha çok genetik bir kod ile ilgili olmasıdır. Erkekte kısırlık, kesinlikle sperm sayısının az olmasıyla karıştırılmamalı ve  bunun yiyecek içecek ile de çok fazla alakalı olmadığının bilinmesi gerekiyor. Halk arasında erkekte kısırlık görüldüğünde, ona birbirinden farklı doğal yöntemler uygulanmaya çalışılır. Ancak ne yazık ki bu yöntemlerin çoğunun sadece safsatadan ibaret olduğunu söylemek mümkündür.

Erkeklerde kısırlık problemi tedavi edilebilir mi ?

Erkekler arasında çok ciddi bir problem olarak görülen kısırlık sorunu, genellikle tedavi edilebilir bir yapıdadır. Eğer çocuk sahibi olmak istiyorsanız ancak kısırlık probleminiz de varsa, tüp bebek gibi çeşitli yöntemlerle çocuk sahibi olabilirsiniz. Her ne kadar doğal yöntemlerle sperm kalitesi artırılsa bile, yine de bu döllenme için yeterli olmaz. Bu nedenle tıbbi bir ortamda sizlerdeki sperm ve kadındaki rahimin birleştirilmesi ile birlikte çocuk sahibi olma imkanınız bulunmaktadır. Ancak bu işlemlerin çok uzun sürdüğünü ve bazen de başarısızlıkla sonuçlandığını kabullenmeniz sizler için daha yararlı olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ