Web sitemize hoşgeldiniz.

Erkek Kazak Kolu Nasıl Örülür, Erkek Kazak Anlatımlı

Kazak nasıl örülür detaylarını dikkate alarak kısa sürede satışa çıkarılan bütün modellerden daha donanımlı ve daha şık bir kıyafet oluşturabilirsiniz. Özellikle seçeceğiniz ip tipi, şiş ve modeller konusunda ayrıca dikkatli olmalısınız. Kazağın kol kısmının örülmesi en sorunlu olan detaylar arasında yer alır.

Kazak Modeli Nasıl Oluşturulur?

Erkek kazak kolu nasıl örülür sorusunu yönelten kişilerin uyum sağlaması gereken detaylar şu biçimde sıralanır;

  • Kol kısmını hırkanın ya da kazağın oyuntusuna uygun olarak yapmalısınız.
  • Öncelikle sırt kısmını tamamladıktan sonra kol kısmının kesim işlemine başlamalısınız.
  • Kolun lastik kısmını örmelisiniz. Bu yaklaşık olarak 30 adet olmalıdır. Daha sonra kolun üst kısımlarına doğru birer birer artıma gerçekleştirerek koldaki bombeyi oluşturmalısınız.
  • 5 sıra kadar 2 şer ilmek kesmelisiniz. Daha sonrasında 1 er ilmek keserek kol girintisini yapabilirsiniz.
  • Kolun katlama ve tığ ile iliştirme işlemleri sırasında tersten örgü yapmalısınız. Bu şekilde kol çizgisinde kesinlikle bir belirginlik meydana gelmeyecektir.
  • Elde edilen kazak kolunu ikiye katlayarak kısa sürede tığ ile kol kısmına monte etmelisiniz. Monte işlemlerini tığ ile yaparsanız elde edeceğiniz model çok daha kusursuz bir hale gelecektir.

Erkek kazak kolu nasıl örülür konu başlığı altında bu detayları dikkate alarak kısa bir süre içerisinde modeli ortaya çıkarabilirsiniz. Modeli oluştururken hem ip seçimi hem de şişi de muntazam şekilde seçerek bu detayları uygularsanız elde edeceğiniz model harika olacaktır.

Renk ve Model Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Erkek kazak kolu nasıl örülür aşamasında işlem gerçekleştirirken özellikle renk seçimini detaylı yapmalısınız. Kazakların kol kısmı ile gövde kısmını aynı şekilde aynı renkten yapmalısınız.  Dileyen kişiler farklı modeller oluşturmak için farklı renkleri de kol kısmında kullanabilirler.

Kazak kolu nasıl başlanır ve bitirilir sorusu kadar rengin ve modelin uygulanması sırasında kullanılacak şiş de büyük önem arz etmektedir. Özellikle bu işlemleri ince şişler ile tamamlarsanız elde edeceğiniz model çok daha kusursuz olacaktır. e kadar kalın şiş kullanılırsa kişilerin harcayacağı ip miktarında da direkt artış meydana gelecektir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ