Web sitemize hoşgeldiniz.

Erkek Bere Nasıl Örülür Resimli, Erkek Beresi Nasıl Örülür, Düz örgü erkek beresi yapımı

Erkek örgü bere modelleri ve yapılışları takip edilerek piyasada satılanlardan hem daha uygun fiyatlı hem de çok daha kaliteli modeller oluşturabilirsiniz. Bu noktada muhakkak modelleri kaliteli yünler ile ördüğünüzden emin olmalısınız. Hem şiş hem de ip seçimi modelin ortaya çıkmasını en çok etkileyen noktaların başında gelir.

Bere Modelleri Nasıl Örülür?

Erkek bere nasıl örülür resimli anlatım üzerinde de vurgulanan önemli temel detaylar ve adımlar şunlardır;

  • Başlangıç kısmında 60 ilmek ile başlamak yeterli olacaktır.
  • 60 ilmeğe lastik adımı ile başlamalısınız. Dilediğiniz uzunlukta lastik modelini ortaya koyabilirsiniz. Genel olarak 5 santimlik bir lastik kısmı yeterli olacaktır.
  • Lastik alanından sonra haraşo model uygulanmalıdır. Bu haraşo model ile harika bir ön arka kısım oluşturulacaktır.
  • Ana bere kısmının baş ölçüsüne uygun olarak yapılması gerekir. Bu aşamada başın ölçüsünü alarak haraşo kısmın uzunluğunu tamamlayabilirsiniz.
  • En önemli notalardan biri olan kesme işlemi bereye şeklini verecek şekilde katlandıktan sonra uygulanacaktır. Bu şekilde ön ve arka kısmın birleştirilmesi için çok bir ip harcamadan model ortaya çıkacaktır.
  • Kesmeye başlayacağınız ilmeği belirlemek için ataç kullanmalısınız. Bu şekilde karmaşa yaşamadan süreci tamamlayabilirsiniz.
  • Ataçla belirlenen alanlardan itibaren 3 er adet kesme işlemi yaparak son şekli verebilirsiniz.

Erkek bere nasıl örülür resimli olarak da gösterilen adımları takip ederek berenizi kusursuz şekilde tamamlayabilirsiniz. Dileyen kişiler berelerine ek süslemeler de koyabilirler. Özellikle son dönemlerde oldukça popüler olan hazır tüy ponponları hemen başın en üst kısmına monte ederek harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Yukarıda belirtilen model kafaya tam olarak oturan cinstendir. Hatta takke gibi bir dokusu olacağı da belirtilmelidir.

Bere İpi Nasıl Seçilmelidir?

Erkek bere nasıl örülür resimli modeller ile anlatıldığı zaman oldukça geniş çeşitlilik olduğu görülür. Bere ipinin seçim aşamasında bunaltmayacak ve yumuşak dokuya sahip olanların tercih edilmesi gerekir. Derya Baykal erkek bere modelleri ve yapılışı konusunda da aynı şekilde kaliteli ip seçimine özen göstermelisiniz. Aksi takdirde modelin kendini ortaya çıkması zor bir hal alacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ