Web sitemize hoşgeldiniz.

En Ucuz 5 Puro Çakmak Modeli

Yaprak tütünleri ya da yaprak tütünlerinin parçalanmış hali le doldurulan puronun dışı yine yaprak tütün ile sarılıdır. Puro normal sigaradan daha kalın ve daha uzundur. Kısaca her anlamda normal sigaradan daha büyüktür. Bu yüzden puroyu yakmak diğer sigaralara göre daha zordur . kolay kolay tütünler tutuşmazlar. Ancak yaktığınızda da diğer sigaralara göre söndürmek yine daha zordur. Puroyu yakabilmek adına bu yüzden daha farklı türde bir çakmak üretilmiştir. Bu çakmaklar olması gerekenden biraz daha büyüktür ya daalevi daha kuvvetlidir. Butane çakmaklar, sedir parçaları ya da uzun kibritler ile puro kolayca ve doğru şekilde yakılabilir.

PURO ÇAKMAKLARI NASIL KULLANILIR?

Puro bilinen normal sigaralardan biraz daha farklıdır. Bu yüzden kullanılan her aksesuar puroya özel üretilmiştir. Ancak puro yakmak sanıldığı kadar basit bir iş değildir. Puro yakmaktaki püf nokta alevin puroya değmemesi gerektiğidir. Alev puroya değerse eğer tadını, kokusunu ve aromasını edğiştirir. Öncelikle sedir parçaları ile puronuzu yakabilirsiniz. Zaten sedir parçaları her puro paketinden çıkar. Sedir parçalarını tutuşturarak puronuzu yakabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise marketlerden alacağınız uzun kibritler. Ancak ilk olarak kibriti yaktığınızda hemen puroya yaklaştırmamalısınız. Çünkü kibrit ilk yandığında kimyasal bir koku çıkarır ve puronun kokuyu emmesini istemeyiz.  Kibriti yakarak puroya yaklaşık yarım ya da bir santim kalıncaya kadar  yaklaştırmak. Daha sonra nefes ile çekmeniz gerekiyor. Puro böylelikle kendiliğinden tutuşacaktır. Diğer ve son yöntem ise çakmak kullanmak. Puroyu çakmak ile yakarken yine kibritle izlediğiniz yöntemi izlemelisiniz. Ancak ekstra olarak bu sefer puroyu hafif hafif çevirmelisiniz. Böylelikle her tarafı eşit olarak yanacaktır.

PURO İÇİN HANGİ ÇAKMAK DAHA UCUZ VE KULLANIŞLIDIR?

Puro yakarken dikkat edilmesi gerekenler ateşin puroya çok yaklaştırılmaması üzerineydi. Aynı zamanda da sabırla puroyu çevirerek yakmak oldukça önemli bir noktaydı. Ancak puro çakmağı seçmek de bir o kadar önemli. Çünkü puro çakmakları oldukça pahalı. Bu yüzden dikkatli bir seçim yapılması gerekir. Genelde butane çakmak puro için önerilir. Butane çakmak puro için hem kullanışlı hem de diğerlerine göre oldukça ucuzdur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ