Web sitemize hoşgeldiniz.

En İyi Saç Boyası

20 Temmuz 2018

En iyi saç boyası tercihleri kadınların güzellik adına en çok güven buldukları saçları için tercih edilenlerdir. Saç Boyası seçerken belirli kurallar vardır. Bunların başında mutlaka sağlık için elverişli olması gelmektedir.

Saç boyası kullanılacak saçın cinsinin iyi bilinmesi de kurallardan biridir. Bilinçsizce kullanılan saç boyaları saça oldukça fazla zararlar verebilir. Aynı zamanda saçı yıpratır ve kopmasına dahi sebep olabilmektedir. En iyi saç boyası hakkında yapılan araştırmalar ve kullanıcı yorumlarını da mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Tercih yaparken mutlaka kendi saç türünüze uygun olan boyayı seçmelisiniz. Kuaföre gitmeden evde kısa süre içinde uygulayabileceğiniz saç boyaları sizin için hem zamandan hem de maddi açıdan avantaj sağlamaktadır. Kuaförlerin kullandığı en iyi saç boyası markalarını da artık satış mağazalarında bulabiliriz. Sadece kadınlar değil erkekler için de doğal saç boyaları bulunmaktadır. En iyi saç boyası erkekler için olanların kullanıcı yorumlarına bakarak tercih edilebilir.

Saç Boyası Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Saç boyası alırken dikkat edilmesi gerekilen en önemli şeylerden birisi, boyanın renginin doğal olmasıdır. Saç boyası kutusu üzerinde bulunan renkler bazen bizi yanıltabilir. Üstelik herkesin saç rengi farklı tonlarda olduğu için bu ambalaj üzerindeki renklerde aynı tonu vermezler.

Saç boyası uygulanırken mutlaka paket üzerindeki talimatlara uyulmalıdır. Aksi halde saça zarar verilebilir. Aynı zamanda saç boyası alırken içeriğindeki kimsayalların daha az bulunmasına gayret etmelisiniz. Hatta mümkünse içeriğinde en az kimyasal olan saç boyaları veya bitkisel içeriklerden oluşan saç boyalarını tercih etmelisiniz.

Uygulanacak olan saçlar eğer omuz hizasından daha uzun ise mutlaka iki kutu boya alınması önerilmektedir. İlk defa saç boyası kullananlar kutusunda bulunan talimatlara uygun olarak alerji testlerini de uygulamaları kendi sağlıkları açısından önemlidir.

Saç boyaları daha düşün olan numaraları daha koyu renkler için sıralanmıştır. Örnek olaran en koyu renk olan siyah 1.0 olarak numaralandırılmışken çok açık sarı rengi ise 10.0 olarak sıralandırılmıştır. Kutu üzerindeki numaralara bakarak size en uygun renk tonunu seçebilirsiniz. Size en uygun olan en iyi saç boyası markası 2017 yılında en çok kullanılan marka

En İyi Saç Boyası Markaları

En iyi saç boyası markası kadınlar kulübü forum sayfasında oldukça fazla tavsiye bulunmaktadır. Genel olarak en çok tercih edilen saç boyası markaları şunlardır:

  • Wella Koleston
  • Voila
  • L’oreal Paris
  • Palette
  • Bioblas
  • Garnier
  • Schwarzkopf

En iyi saç boyaları tüm dünyada en çok tercih edilen saç boyalarıdır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ