Web sitemize hoşgeldiniz.

En Güzel Tütün Yaprakları Sizin Puronuzda Olsun

Küba’nın içerisinden kopup gelen puro geleneği genelde ülkemizde zenginlik göstergesidir. Bunun nedeni çok pahalı tütünlerden yapılıyor olması ve imajının da bu şekilde çizilmesidir. Ancak gittikçe yıkılan bu algıya bakarsak puro artık günümüzde herkesin kolaylıkla ulaşabileceği ve tobacco shoplar içerisinden temin edebileceği bir ürün haline gelmiştir. Sigaraya benzese de pek çok yönden aynı zamanda sigaradan ayrılan bu ürün, içimi daha uzun soluklu olduğu için genelde ev gibi ortamlarda içilmesi tercih edilen bir üründür. Siz de bu nedenle ilk kez deneyecekseniz evde denemeniz tavsiye edilir.

Puro Nedir ve Nasıl Yapılır?

Temelde puro aslında bir sigaradır ve tütün yapraklarının en özenle seçilmiş kısımları bunu hazırlamak için kullanılır. Tütün yapraklarının da farklı kullanım alanları olduğunu söylemek gerekir. Yani büyük ve uzun yapraklar dış kısımda kullanılırken daha küçük yapraklar genelde iç kısımda kullanılır. Öncesinde yıkanan puro bu sayede tüm kötü bakterilerinden de arınmış olur.

Tüm bu işlemin ardından puro için en önemli aşamaya geçilir ve bu aşama da kurutma aşamasıdır. Kurutma ne kadar uzun sürerse puro içimi de o kadar kaliteli olur ve puronun değeri artar. Bazı tütünler tam iki sene kurutmaya bırakılır.

Şekillerine Göre Purolar Nelerdir?

Şekline göre puroları merak ediyorsanız bunlar robusto, petit corono, panaletta, churcill gibi düz kesimli purolardır. Ayrıca bunun haricinde şekilsel olarak farklı purolar da vardır ve bunlar piramit, torpido, culebra, diames gibi purolardır. Her birinin içim süresi, uzunlukları ve içerisinde yer alan tütün kalitesi de farklıdır. Siz de zevkinize göre bir puro seçmelisiniz.

Puro Yakarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Puro aksesuarları içerisinden en önemlisi puro delicidir.Çünkü bu puroyu doğru bir şekilde yakmanızı sağlayacaktır. Puronun uç kısımdan açtığınız delik yamuk olursa kenarlarda duran yapraklar da yanabilecek ve bu da puronun tadını daha da acımsı bir hale getirecektir. Keyifli bir puro deneyimi yaşamak istiyorsanız mutlaka puro aksesuarlarını edinmeli ve bundan sonra içmeye başlamalısınız diyebiliriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ