Web sitemize hoşgeldiniz.

En Çok Tercih Edilen Puro Kılıf Modelleri

Bilindiği üzere tütün ve tütün ürünleri ülkemizce çok fazla tüketiliyor. Anca puro kültürü Türkiye’de çok fazla yok ne yazık ki. Puro sert bir çeşit sigara olduğu için herkes tarafından sevilmez ve kullanılmaz. Puro yaprak tütünü ya da yaprak tününü parçaları ile doldurulmuş ve yine yaprak tütüne sarılmış bir çeşit sigaradır. Normal sigaradan daha uzun, daha kalın ve daha büyüktür. Bu da onu sert ve ağızda daha ağır bir tat bırakan sigara haline getirir. Ancak sevenleri için de yapılan aksesuarları vazgeçilmez ayrıntılar. Puro küllüğü, puro çakmağı, puro makası, puro kılıfı gibi bir çok aksesuar mevcut.

PURO KILIFI NEDEN KULLANILMALIDIR?

Puro normal sigaradan daha farklı boyutlara sahiptir. Normal sigaradan her açıdan daha büyük olduğu için tasarlanan puro kılıfları kullanılır. Puro içinde yaprak tütünü olan bir çeşit sigara olduğu için içimi ağırdır. Bu yüzden yaprak tütünlerinin kurumaması gerekir. Çünkü kuruyan tütün daha da sertleşir ve içmek oldukça zor hale gelir. Puro kılıfı genelde deri malzeme kullanılarak yapılır. Deri malzeme dışarıdaki ve içerideki havayı dengeleyerek puronun hava almasını engeller. Böylelikle tütünün kurumasının önüne geçilmiş olunur. . Ebatları normal sigaralardan büyük olduğu için herhangi bir kaba puro koymak doğru bir seçim olmayacaktır. Hem yanınızda taşıyabileceğiniz şekilde tasarlandığı için dışarıdan oldukça şık görünecektir. Aynı zamanda purolar farklı boylarda üretilir. Bu yüzden puro kılıfları da farklı boylarda yapılır. Böylelikle sürekli olarak içtiğiniz puro için, kılıfı tam ebatlarında alabilirsiniz.

HANGİ PURO KILIFI ÇEŞİDİ DAHA KULLANIŞLI?

Tütünlerin ve sarılan yaprak tütününün kurumaması ve soyulmaması için puro kılıfı kullanımı oldukça önemlidir. Ancak her karşınıza çıkan puro kılıfını almamakta fayda var. Çünkü diğer sigaralar için üretilenler kadar kolay bulunmuyor ve ucuz değiller. Bu yüzden araştırdığınız bir yerden iyi bir kılıf seçimi yapmalısınız. Polyester puro kılıflarından kaçınmanızda fayda var. Çünkü polyester kıyafet bile kullanışsız iken puro kılıfında da kullanmak çok mantıklı olmayacaktır. Deri puro kılıfı tercih ederek doğru bir seçim yapmış olursunuz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ