Web sitemize hoşgeldiniz.

En Çok Tercih Edilen 5 Puro Kesici

Tüketimi oldukça yaygınlaşan puro için oldukça fazla aksesuar vardır. Çok çeşitli purolar üretilmesi bu aksesuarların kullanımını kaçınılmaz kılmıştır. Sürekli puro içicileri için edinilmesi gereken aksesuarların başında puro kesiciler gelmektedir. Cutter adı verilen puro kesiciler puroda içim için bir bölge oluşturmak amacıyla kullanılırlar. Ayrıca sönen ama sonradan içilmek istenen puroları kesmek için de kullananlar mevcuttur.

Makas

En eski puro kesicilerinden biridir makas. Aynı zamanda klas duruşu ile halen vazgeçemeyen kullanıcılarını görürüz. Geçtiğimiz yıllarda ünlü bir markanın çıkardığı cep boyutundaki puro makasları ile popülerliği daha da artmıştır. Bıçaklar gibi bileyleme ihtiyacı duymadan uzun yıllar kullanılabilen bu makasların tek dezavantajı düz bir kesim oluşturmanın zor olmasıdır. Bunun içinse biraz el alışkanlığı kazanmanız gerekmektedir.

Giyotin

Güncel yaşamda en sık kullanılan puro kesicisidir. Ufak ve pratik aletlerdir. Kusursuz bir kesim için ideal bir puro kesicisidir. Rahatlıkla taşınabilirlerdir. Çift bıçaklı giyotinler ve tek bıçaklı giyotinler olmak üzere iki çeşittirler. Çift bıçaklı olanlar daha rahat bir kesim sağlarlar ve ömürleri daha uzundur. Giyotinlerin bıçaklarının bileylenmesi içinse mutlaka bir servisten yardım istemelisiniz. Tüm kesici aletlerde olduğu gibi giyotinlerde de farklı yüzük kalınlıkları için farklı boyuttaki giyotinleri taşımanız gerekecektir.

V-cutter

Diğer kesicilerden farklı olarak puronuzun ucunda v şeklinde bir kesik oluştururlar. Bazı çeşitleri derinliği yüzeysel tutarak x şeklinde bir kesik de açmaktadır. Purosunuz acı sevenler için bu kesici çeşidi oldukça uygundur. Başı tamamen kesilmeyen puronun etrafında nikotin ve katran birikerek tadının acılaşmasına sebep olmaktadır. Dar kesim oluşturmalarından dolayı daha yoğun bir puro tadı almanıza sebep olmaktadırlar. Makas veya giyotin kullanımında olduğu gibi her hangi bir el alışkanlığı kazanmanıza gerek kalmadan rahatlıkla kullanabileceğiniz kesicilerdir V-cutter kesiciler.

İğne

İğneler oldukça basit yapılı puro kesicileridir. Piyasada üretilmiş olan pek çok çeşidi bulunmaktadır. Gitar penasına benzeyenlerin ve ucu sivri çubuk şeklinde olanların kullanımı oldukça yaygındır. Puro şapkasında isteğinize göre bir veya birkaç adet delik açarak puronuzu içebilmektesiniz. Çok sık tercih edilmese de puroya zarar vermediği için tercih ediliyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ