Web sitemize hoşgeldiniz.

E- Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

10 Eylül 2018

Günümüzde, pek çok kurumsal hizmet internete taşındı. Dijital çağda yer almamız nedeniyle, pek çok karışık işlemi tek tuşla saniyeler içinde halledebiliyoruz. Tüm bu olanaklar sadece sıkıcı işleri halletmek için değil, eğlenmek ve keyifli vakit geçirmek için de kullanılıyor. Son yıllarda hayatımıza giren sosyal paylaşım siteleriyle, yine internet üzerinden yeni insanlarla tanışabiliyoruz.

E- devletin vatandaşlara sunduğu, devletle ilgili tüm hizmetleri internet üzerinden kontrol edilebilir bir hale getirmek. Böylece erişmek istediğimiz her bilgi elimizin altında oluyor. Eğer e- devlet hesabınıza nasıl gireceğinizi bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. E- devlet hesabınıza giriş yapmanız için yapmanız gerekenleri bu yazımız aracılığı ile sizinle paylaşacağız.

E- Devlet Hesabına Nasıl Giriş Yapılır?

E- devlet hesabına giriş yapmak son derece kolay bir işlemdir. Hesabınıza girmek için ana sayfadaki giriş bölümüne TC kimlik numaranızı ve e- devlet şifrenizi girmeniz gerekir. Yalnızca bu iki bilgiyi kullanarak e devlet hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Ancak bunu için öncelikle bir e- devlet şifresine sahip olmanız gerekir. Eğer hala bir e- devlet şifresine sahip değilseniz telaşlanmanıza gerek yok. E- devlet şifresi almak da, en az hesabınıza giriş yapmak kadar kolay bir işlemdir. Bunu yapmanın birçok yolu olsa da, en yaygın olanlarını sizlerle paylaşacağız.

E- Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E- devlet şifresi almak için en çok kullanılan yöntem PTT şubelerine gitmektir. PTT şubelerinden evinize en yakın olanını ziyaret ederek e- devlet şifresi almak istediğinizi belirtmeniz yeterli. PTT görevlisine bu işlem için 2 TL değerinde bir ücret ödeyerek şifre alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu işlem sonucunda belirttiğiniz cep telefonu numarasına geçici bir şifre gönderilir. Gönderilen geçici şifreyle e- devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra kendine yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

e- devlet şifresi almak için bir diğer yöntem de, elektronik imza veya mobil imza kullanmaktır. Bu yöntemler ile internet üzerinden e devlet şifresi alabilirsiniz. Son derece pratik ve kolay olan bu yöntemlerle çok kısa bir zaman içinde e- devlet şifresi sahibi olabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ