Web sitemize hoşgeldiniz.

Dirseklerdeki Kararma Nasıl Geçer?

16 Eylül 2018

Dirseklerimize güzel bir şekilde bakım yapmadığımız zaman kararabilmektedir. Dirsek kararması ise oldukça çirkin bir görüntüye sahiptir. Bu durumu yaşayan insanlar dirseklerdeki kararma nasıl geçer diye merak etmektedir. Dirseklerdeki kararma nedeni genellikle dirseklerimize çok fazla önem vermediğimiz için bakım yapmamamızdır. Eğer dirseklerinizdeki kararmaların geçmesini istiyorsanız çok basit yöntemleri uygulayabilirsiniz.

  • Mısır Unu Yöntemi
  • Kakao yağı ve Shea yağı
  • Hardal yağı
  • Nane

Mısır Unu

Öncelikle mısır unu yönteminden söz etmek istiyorum. Bu yöntem için 2 çorba kaşığı mısır ununu 1 çorba kaşığı yoğurt ve ılık su ile karıştırmanız gerekmektedir. Karışım homojen bir hale geldiğinde küçük pamuklarla dirseklerinize uygulayabilirsiniz. Dirseklerdeki kararma mısır unu ile çok kolay bir şekilde geçmektedir. Özellikle içerisinde yoğurt olması da çok önemlidir. Çünkü yoğurdun içinde laktik asit bulunmaktadır ve laktik asidin beyazlatma konusunda başarılı olduğu herkes tarafından bilinen bir durumdur.

Bahsettiğim bu karışımla dirseklerinizi 15 dakika kadar ovalamanız yeterlidir. Ardından karışım kuruyacağı için biraz ılık su ilave ederek diğer dirseğinize de uygulayabilirsiniz.

Kakao Yağı ve Shea Yağı

Bu yağlar da dirseklerdeki kararmaları kısa sürede geçirecek olan yağlardır. Zaten her ikisi de vücudun başka yerlerinde çıkan lekeler için sık sık kullanılmaktadır. Aynı şekilde direk kararmalarında bitkisel yağ kullanımı başarılı sonuçlar vermektedir. Sizler de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Nane

Dirseklerdeki kararma nasıl geçer sorusuna bir başka yanıt da nane olacaktır. Nane bildiğiniz gibi nefes tazeleme ya da sivilceler üzerinde etkisi olan bir bitkidir. Fakat nanenin bilinmeyen özelliklerinden biri de cilt beyazlatmasıdır. Nanenin cilt beyazlatma etkisinin oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Bunun için taze nane yapraklarını kaynatıp soğuduktan sonra dirseklerinize sürebilirsiniz. Hatta daha fazla etki alabilmek için dilerseniz biraz limon suyu da ekleyebilirsiniz. Daha sonra kurumasını bekleyip durulayabilirsiniz.

Hardal Yağı

Son olarak da hardal yağından bahsetmek istiyorum. Hardal yağı, doğal antiseptik olarak bilinmektedir. Dirseklerdeki kararmalar için hardal yağı kullanımı çok başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Hardal yağını haftada 3-4 kere dirseklerinize uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ