Web sitemize hoşgeldiniz.

Çörek Otu Nasıl Kullanılır?

Birden fazla kullanım alanı olan çörek otu yağının faydaları da anlatmakla bitmez. İçerisinde antioksidan bulunduran çörek otu böbrek, karaciğer ve midede oluşan hastalıklara da faydası çoktur. İltihapa karşı savaşır ve eklem ağrılarına bitkisel çözüm getirir.peki, çörek otu nasıl kullanılır?

Yüz Bakımında Çörek Otu

İhtiyacımız olan iki çay kaşığı bal ve ili tatlı kaşığı çörek otudur. Balın içine çörek otunu katarak güzelce karıştırın. Karışımı yavaş hareketlerle yüzünüze uygulayın. On beş dakika bekletilen karışım bol bir şekilde ılık suyla yıkanır. Çörek otuyla cildiniz ışıltı saçacak ve siyah noktalardan kurtulacak.

Saç Bakımında Çörek Otu

Malzemelerimiz, iki tatlı kaşığı sirke, beş tatlı kaşığı zeytinyağı ve üç tatlı kaşığı çörek otu olmalıdır. Tüm bu malzemeleri aynı anda tamamıyla karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saç diplerinize parmak uçlarınızla uygulayın. Yarım saat kadar bekleyin ardından bol suyla yıkayın. Eskiden çok daha parlak bir saça kavuşun.

Yoksa çörek otu hastalıklara da mı derman oluyor? Peki hastalıklar için çörek otu nasıl kullanılır?

Vücut Ağrılarında Çörek Otu

Tek yapmamız gereken iki tatlı kaşığı çörek otunu dövmek ve ardından tavada biraz gezdirmek. Ateşten aldıktan sonra altı yemek kaşığı zeytinyağına çörek otu katılır ve karıştırılır. Ardından fazla baskı uygulamadan ağrılı bölgeye karışımı uygulayın. Terlemesi için iyi giyinin ve yatın. Artık yıkayabilir veya temizleyebilirsiniz. Ağrıdan eser kalmayacak.

İçeceklerde Çörek Otu

Bir bardak kadar su kaynatılır ve ardından çörek otu içine atılır. On dakika bekletilen su ılık durumdayken içilir. Bu sayede bağırsak problemlerinizden kurtulabilirsiniz.

Uyarı : Ağızdan tüketilen çörek otunun fazlası zarardır asla tavsiye edilmez. Hamilerin dikkat etmesi ve tüketmemesi gerekir. Çörek otunu içerken aynı zamanda yanında yoğurt veya sütte tüketmeliyiz. Geçerli bir şifa kaynağı olduğu gibi aynı zamanda da çoğu zarar olabilir.

Artık çörek otu nasıl kullanılır? Denildiğinde her derde deva olacağını sizde biliyorsunuz. Çörek otu haricinde çörek otu yağıda çok faydalıdır. Eğer çörek otu yoksa maskelerinizde yada ağrılı bölgelerinizde çörek otu yağını da kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ